Savaş çıkmasının tek koşulu

Savaş çıkmasının tek koşulu

13 Şubat 2022 Pazar  |   Günlük

KRT'de yayınlanan "Gerçeğin İki Yüzü" programında Olcay Aydilek, Ukrayna'nın merkezinde olduğu Rusya-Batı gerginliğini ve Türkiye'nin enerji politikalarını Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer'le konuştu.

Sezer, gerginliğin devam etmesine rağmen bir yandan da tarafları arasında diyalog çabalarının sürdüğünü belirterek, "Savaş çıkması ihtimali çok düşük. Savaş çıkması için tek neden Ukrayna'nın Donbass'taki ayrılıkçılara saldırması olabilir" dedi. Sezer ayrıca, Rusya'nın kullandığı taktiklerle ABD ile "dalga geçtiğini" ve Batı İttifakı'nı böldüğünü söyledi.

Avrupa ülkelerinin ve Çin'in krizdeki yeri ne? Savaş çıkması enerji fiyatları nasıl etkilenir? Kuzey Akım tehlikede mi? Türkiye enerji politikalarında hangi hataları yaptı. Rusya ile Türk Akımı Projesi yeterince müzakere edildi mi? Elektrik fiyatlarının yükselmesi enerji politikasındaki hangi hatalardan kaynaklanıyor? Enerji bürokrasisi Türkiye'nin doğal gazda neden "koridor ülke" olmasını istiyor? Türkiye-İsrail ilişkilerinin düzeltilmesinin perde arkasında ne var? İran güvenilir bir tedarikçi mi?

 

Etiketler:  Rusya Enerji