'Sadece Aydın Doğan'dan prim aldım'

'Sadece Aydın Doğan'dan prim aldım'

5 Temmuz 2022 Salı  |   Günlük

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, Twitter üzerinden yeni açıklamalarda bulundu.  

Twitter'daki 'Deli Çavuş' adlı hesaptan paylaşım yapan Peker, eski Başbakan Mesut Yılmaz’a ve ‘beşli çete’ diye anılan yandaş şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’e ve gazeteci Ertuğrul Özkök'e ilişkin iddialarda bulundu. 

Peker paylaşımında, "Size akrabam olan Mehmet Cengiz'i anlatacağım" diyerek, kamudan aldığı dev ihalelerle tanınan Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz'le olan geçmişini anlattı.  

Peker, cezaevinden Mesut Yılmaz'ın kumar kasetleri karşılığında çıktığını ve Cengiz'in anlaşmaya aracılık ettiğini iddia etti. 

Ertuğrul Özkök'ün Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz ile mayıs ayında yaptığı röportajda yer alan "Ben size çete denmesine çok üzülüyorum” ifadesine de değinen Peker, Özkök'ün Mehmet Cengiz'den prim aldığını belirtti. 

Peker'in sözlerine ve Mehmet Cengiz ile ilgili kullandığı ifadelere dair Cumhuriyet'e açıklamalarda bulunan Özkök, "Herkesin beni eleştirme hakkı vardır. Yaptığım mülakat konusunda ailemden de arkadaş grubumdan da eleştiri aldım" diye konuştu.  

Cengiz'den prim aldığı iddialarına da cevap veren Özkök, "75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım. Aydın Bey'den aldığım primlerin hepsinin vergisi ödenmiş bankaya resmi hesaplardan aktarılmıştır. Yurt dışında hiçbir bankada hesabım yoktur, malım mülküm yoktur" dedi. 

Hakkındaki iddialara ilişkin savcılığın harekete geçmesi gerektiğini söyleyen Özkök, "Hakkımda prim aldığım iddiası varsa Mali Şube, MASAK, Maliye Bakanlığı ve Savcılık harekete geçip soruşturma yapmalıdır" yorumunda bulundu.

(Cumhuriyet)