Rus kadınları neden güzel?

Rus kadınları neden güzel?

22 Kasım 2019 Cuma  |   Köşe Yazıları

1. Tarihsel süreç içinde savaşlar, zorlu kış koşulları ve içki nedeniyle kadın erkek dengesi erkekler aleyhine değişmiştir. Özellikle 2. Dünya Savaşında ciddi erkek nüfus kaybı söz konusu olmuştur. Bu durumun kadınları evlilik ve iyi bir erkek bulma arayışında daha güzel görünme ve bakımlı olmaya zorladığı ileri sürülebilir. 

2. Kültürel olarak yalnız veya evlenmemiş kadın hoş karşılanan bir şey değildir. Yine bu durum da Rus kadınlarına güzellik ve bakımlarına dikkat etme konusunda etkide bulunmuş olabilir. 

3. Tarihsel ve geleneksel olarak eş ve anne olma misyonu ve zenginliğin ve meslek edinmenin daha çok erkeğe ait olması gibi nedenlerle para ve varlık sahibi olma açısından kadınlar geride kalmıştır. Bu durum da benzer şekilde güzel ve bakımlı görünme konusunda etkide bulunmuş olabilir. 

4. Rus kadınlarındaki güzellik genetik olarak ve iklim koşulları nedeniyle de söz konusu olmuştur. Saçlardaki sarılık, ten beyazlığı ve gözlerde görülen renklilik soğuk iklim ve çok az güneş görme nedeniyle bin yıllar içinde genetik olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca soğuk iklimlerde burnun ısı kaybını azaltmak için küçülebildiği belirtilmektedir. 

5. Soğuk iklimin yarattığı bir başka sonuç da deri altı yağ tabakası ve ciltteki sıkılaşma nedeniyle kadınların cilt güzelliğinin daha fazla artmasıdır. 

6. Bir başka nedenin de güzelliğin güzelliği doğurması olduğu ileri sürülebilir. Yani etrafta çok sayıda güzel kadın ve dolayısıyla rakip olması kadınları bakım ve görünüş konusunda dikkatli olmaya zorlamış olabilir. 

7. Zorlu iklim koşulları ve erkek nüfusun zaman içinde azalması gibi nedenlerle kadınlar daha çok çalışmış ve hareket içinde olmuştur. Ayrıca geleneksel olarak doğal beslenme biçimleri söz konusudur. Bu durum da kadınların fazla kilo almasını engellemiş olabilir. 

Not: Gündeme getirilen argümanlar herhangi bir bilimsel kanıt ya da yayına dayanmamaktadır. Konu merak edildiği için bu yazıya yer verilmiştir.

Yazının orijinalini ve diğer yazıları okumak için tıklayın