Rus füzeleri depoya mı?

Rus füzeleri depoya mı?

12 Şubat 2021 Cuma  |   Günlük

Halk TV'de yayınlanan  "Sözüm Var" programında Şirin Payzın, Kadri Gürsel ve Emin Çapa, konukları Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer ve gazeteci Barçın Yinanç'la, son dönemde dış politikada öne çıkan konuların başında yer alan Rus S-400 füzelerinin geleceğini bütün yönleriyle konuştu.

Türk-Amerikan ilişkilerinde füzelerin yarattığı kriz, Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "Girit modeli uygulayabiliriz" açıklamasının ardından başka bir aşamaya taşındı.

Sezer programda yaptığı değerlendirmede "Girit modeli"nin ne olduğunu, Washington'ın beklentileri anlattı ve Türk-Amerikan ilişkilerinin geldiği noktada Joe Biden döneminde iki ülke arasındaki asıl pazarlığın demokrasi ve insan hakları alanında yaşanacağını söyledi. 

Yinanç da, bu aşamada artık S-400'lerin depoya kaldırılmasının da çözüm sağlamayacağını ve krizin bitebilmesi için Türkiye'nin Rus füzelerini mülkiyetinden çıkarması gerekeceğini belirtti.

S-400 füzelerinin geleceğini merak edenlerin kafalarındaki sorulara yanıt bulacağı, mutlaka izlenmesi gereken bir program...

 

Etiketler:  Diplomasi