Putin Saddam, Rusya Irak mı?

Putin Saddam, Rusya Irak mı?

26 Şubat 2022 Cumartesi  |   Günlük

Halk TV'de yayınlanan "Ayşenur Arslan'la Medya Mahallesi" programına katılan Medya Günlüğü yazarı Aydın Sezer, Rusya-Ukrayna savaşını ve Türkiye'ye olası yansımalarını değerlendirdi.

Gazeteci Emin Çapa'nın da katıldığı programda Sezer, Rusya'nın Ukrayna harekatını "özel operasyon" olarak nitelemesinin gerekçelerini anlattı. Batı'nın "Putin Saddam, Rusya da Irak" propagandası yaptığını belirten Sezer, "Rusya Ukrayna'daki Neonazileri yargılamak istiyor. Polonya sınırına kadar gidecek, Rusya Polonya ile komşu olacak" dedi.

NATO'nun bölgede Rusya ile bir savaşı göze alamayacağını söyleyen Sezer, Türkiye'nin tutumunu değerlendirirken de, "Biz son 48 saatte tarafsız olmayı seçtik ama Rusya bunu satın almadı, ikna olmadı" diyerek iki ülke arasında uzun süredir biriken sorunları sıraladı. Sezer, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in savaşa ilişkin açıklamalarını da yorumladı.

Hem Rusya-Ukrayna savaşına hem de S-400'den Akkuyu'ya Ukrayna'ya SİHA satışından Kırım'a Türk-Rus ilişkilerindeki başlıkların değerlendirildiği kaçırılmaması gereken bir söyleşi:

 

Etiketler:  Rusya