'Putin marka sever'

'Putin marka sever'

11 Mart 2022 Cuma  |   Günlük

"Putin'in zahmetli işlerinden bir de, efsanevi ajan '007' misali her zaman kusursuz görünmek. Bunun için dünyanın önde gelen markalarından giyiniyor". Rossiyskaya Gazeta'nın ekinde Rusya liderinin takım elbiselerinden ayakkabılarına, kabanlarından saatlerine kadar "marka tercihleri" mercek altına alındı: 

Vladimir Putin'in ısmarlama takım tutkusu bir sır değil. En sevdiği markalarsa İtalyan: Kiton ve Brioni. Tek bir terzinin çalışmasıyla üretilen bu takımların asgari maliyeti 5 bin euro. En sevdiği renkler ise lacivert ve kül rengi takım içinde mavi gömlek ve lacivert kravat. Siyah bir takım giydiğinde ise beyaz gömlek ve bordo kravat. Favori kıravat markası Valentino. Ayakkabılar ise İngiliz John Lobb ya da İtalyan Salvatore Ferragamo'dan.

Putin'in kıyafetlerindeki bütün marka belirteçleri basına malzeme vermemek için stilisti tarafından önceden koparılıyor.

Gündelik giyinmesi gerektiğinde başkanın tercihi bazen V-yaka, bazen de boğazlı siyah kazak ve mont ceket. Rusya olimpiyat takımının mont ceketini giymediği zaman seçimini Canada Goose ve elbette Brioni marka kışlık kabanlardan yana kullanıyor.

Putin'in saatleri ise ayrı bir yazı konusu. Basının tespit ettiği kadarıyla 11 farklı saat takan Rusya Devlet Başkanı özellikle İsviçre'nin eski saat ustalarının ürünlerine tutkulu bir sevgi besliyor. 

A. Lange & Sohne Tourbograph Pour le Merite, Patek Philippe Perpetual Calendar, Patek Philippe Calatrava, Breguet Marine ve IWC Pilot's Watch Mark XV Putin'in favori saatlerinden birkaçı. 

Son yıllarda en sık taktığı saat ise Blancpain.

3 bin euroluk hırka

Putin'in 2020'de Noel akşamı giydiği şık hırka, Rus basınının ve sosyal medyanın ilgisini çekti. St. Petersburg'daki ayin sırasında giyilen hırkanın fiyatı Lenta.ru haber portali tarafından araştırıldı. Portal, hırkanın lüks segment ürünler üreten İtalyan markası Loro Piana'ya ait olduğunu yazdı. Markanın internet sitesinde yer alan bilgiye göre hırkanın fiyatı 3 bin euro.

Not: TürkRus.Com'dan alıntılanan bu yazı Medya Günlüğü'nde daha önce yayınlanmıştır.

Etiketler:  Rusya