'Portre fotoğrafa âşık'

'Portre fotoğrafa âşık'

5 Aralık 2020 Cumartesi  |   Günlük

Dört uluslararası ödülü bulunan portre fotoğrafçısı Ozan Engin Sürel bir dergiye verdiği röportajda "portre fotoğraf aşığıyım" dedi.  

Uluslararası bir şirkette yöneticilik yapan ve hobi olarak portre fotoğrafçılığıyla ilgilendiğini belirten Engin Sürel, makinesi olmayan fotoğraf tutkunlarının hiçbir şekilde vazgeçmemesini ve cep telefonlarıyla çekim yaparak üretmelere devam etmelerini önerdi. 

Sosyal medyada Portreavcısı ismiyle tanınan Sürel, "İlk fotoğrafım, fotoğraf makinemi aldığım akşam evde çektiğim oğlumun oyuncaklarından biriydi. Bir sanat eseri ortaya çıkacağını düşünerek, güzel bir kompozisyon hazırladım ve fotoğrafı çektim. Sonuç tam bir felaketti. Patlamış ışıktan, oyuncağın ne olduğu bile belli olmuyordu. Oyuncak duruyor, fotoğrafı sildim" dedi.

Sürel, "Ne ile çektiğiniz değil, sizin kim olduğunuz ve ne çektiğiniz en önemli olan. Cep telefonu ile çekilmiş ve dünyanın önemli moda dergilerinde yayına girmiş bir çok fotoğraf var" sözleriyle başarılı olmak için pahalı makinelere ihtiyaç olmadığını söyledi.

 

 


 

 

(Basın bülteninden)