'Plazma TV'leri hoyratça yerinden söktürerek...'

'Plazma TV'leri hoyratça yerinden söktürerek...'

20 Haziran 2021 Pazar  |   Günlük

Akit gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine hakaret eden ve tazminatı ödemeyen AKİT TV’nin eşyalarına haciz işlemi yaptırmasına, "Ümmetin sesi Akit’i susturamazsınız!" manşetiyle tepki gösterdi.

Kendisini, "araştırmacı gazeteciliği ile  yolsuzluk peşinde koşanların ipliğini pazara çıkaran gazete" olarak niteleyen Akit şunları yazdı:

"CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Akit Medya Grubu’na haciz göndermesi medya STK’larının büyük tepkisine neden oldu.

Kamuoyunu bilgilendirici ve sorumlu yayımcılık ilkelerimiz gereği hakkında yaptığımız haberleri yargı yoluyla susturmaya çalışan İmamoğlu’nun hukuki olarak haklı olmamıza rağmen yasal boşluklardan faydalanarak Akit TV ekipmanlarına el koydurması, basın özgürlüğüne ağır darbe olarak yorumlandı.

Basın özgürlüğü söylemini dilinden düşürmeyen ve özgür basın naraları atan İmamoğlu’nun, haber yazımı için kullanılan bilgisayarları ve anlık haber aktarımında kullanılan plazma televizyonları hoyratça yerinden söktürmesi, söylemlerindeki samimiyetsizliği de gözler önüne serdi.

Sorumlu yayıncılığı ile ümmetin, vatan sevdalılarının ve ailelerin duasını alan, araştırmacı gazeteciliği ile de yolsuzluk peşinde koşanların ipliğini pazara çıkaran Akit’e siyaset, medya, hukuk ve STK dünyasından destek yağıyor. Haciz baskını ile Akit TV’nin bilgisayar ve televizyonlarına el koyduran İmamoğlu’na tepki gösteren kamuoyu, 'Gerçekleri haykıran, ümmetin ve milletin gür sesi Akit’i 28 Şubat’ta susturamayanlar, bugün de susturamayacak' dedi."