Özkök'e 6 milyon lira tazminat

Özkök'e 6 milyon lira tazminat

15 Kasım 2021 Pazartesi  |   Günlük

Hürriyet'te 20 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak görev yapan, 12 yıldır da köşe yazarlığı görevini sürdüren Ertuğrul Özkök'ün gazete ile yolları ayrıldı. 

Bu ayrılığın temelinde Özkök'ün yeniden medyaya dönme hazırlığı içerisinde olan eski patronu Aydın Doğan ile sık sık bir araya geldiğinin yattığı Medyaradar'ın 'derin' yazarı Keskin Kalem tarafından dile getirilmişti. 

Keskin Kalem yazısında, Aydın Doğan'ın yeniden medyaya dönme hazırlığı içinde olduğunu, bu doğrultuda bir dönem Doğan Medya'da çalışan gazetecileri bir araya toplayarak strateji belirlediğini ve Demirören ailesinin toplantıya katılanların peşine düştüğünü öne sürmüştü. 

Yeniçağ'da yayınlanan Ümit Karadağ'ın kulis haberi bu iddiaları doğruladı. 

Habere göre Erdoğan Demirören’in kızı Meltem Demirören Özkök ile özel bir görüşme yaptı. 

Görüşmede Meltem Demirören’in Ertuğrul Özkök’e, “Sen bir türlü bizim ailenin patronajlığını kabullenemedin. Hâlâ Aydın Doğan'ı patronun sanıyorsun” dediği iddia edildi. 

Özkök’ün Demirören ailesinden alacağı tazminat da belli oldu. Özkök, Demirören Holding’den 6 milyon lira tazminat alacak. Demirören Holding’in Özkök’e bu ücreti 5 taksit şeklinde ödeyeceği ileri sürüldü.

(Medyaradar)