Orta Çağ'dan Taş Devri'ne

Orta Çağ'dan Taş Devri'ne

17 Haziran 2020 Çarşamba  |   Mentor

Mentor

Yaşamım boyu Fenerbahçe beni hiç utandırmadı, asla; yenildi ama hep başım dikti... Fenerbahçeli olarak dün akşam ilk defa utandım. Yenildiğimiz için değil, saygıdan, sevgiden, alçak gönüllülükten ve Fenerbahçe değerlerinden uzak bu görüntüleri yaşadığımız için. 

Takımın başına Tahir Karapınar'ı getirmişsin tanımıyorum, futbol becerileri hakkında hiçbir fikrim yok ama iyi bir insana benziyor.  

Kenarda Volkan isimli bir soytarı var. Elinde telefon vücut dilinden kibir ve ağalık fışkırıyor. Üstelik hukuken o takıma teknik yöneticilik edecek yetkinliği yok ama elinde telefonla dakikalarca milyonlarca insanın önünde ego mastürbasyonu yapıp Fenerbahçe'yi ve değerlerini küçük düşürüyor. Bu adamın takımda ağalık yapıp teknik adamına darbe düzenlemekten sabıkası var. Daha ne bekleyebilirsin ki, en iyi yaptığı şey terbiyesizlikti, onu da mükemmel yaptı. Tahir Karapınar varken sen kimsin, nesin, necisin o eğitimsiz, görgüsüz, saygısız kafanda üç beş kuruş paran var diye kendini ne sanıyorsun? Utan diyeceğim ama o duyguyu bildiğini sanmıyorum.   

Emre denen başka bir soytarı daha var. Lig sonuncusuna karşı tesadüfen alınan bir galibiyet sonucu zaten patlak olan egosu şişmiş ve patlamış. Kariyermiş, ben size  Emre'nin kariyerini anlatayım: Fatih Terim'den tokat yemek ve Fetö'nün yuvalandığı bir yerde yetişip ona hizmet etmek kariyerinin önemli parçaları. Sandalye atar, hayati önemdeki maçta gereksiz yere kart görür vs. vs. Sen kimsin? 4 dil biliyormuş, külahıma anlat. "Ali topu al" dil bilmekse siz dil bilme konusunda bayağı geridesiniz. Yaptıkları çirkin üstelik sürekli ayrıştırıcı, kavgacı, klikçi ve sorunlu. 

Ozan Tufan Kayseri maçında haksız yere atıldı ama sahadaki kabadayılığını ve son derece dikkatli olan Ozan'ın daha maçın başında o riski almasına hangi motivasyon unsurlarının neden olduğu açık, dün akşam saha kenarı bunu net açıklıyordu. 

Bir de "legocu", dolar milyarderi başkanımız var, vizyonu Emre ve Volkan. Fenerbahçe'yi Orta Çağ'dan aldı taş devrine götürdü. Parayı veriyorum diye Fenerbahçe'yi yapıp yapıp bozuyor. 

Önce Cocu, onu Aykut'un yardımcıları ile yok etti. 

Erwin Koeman gitti. 

Sonra Ersun Yanal. 

Şimdi de Emre ve  Volkan. 

Sayın Ali Koç, ne sen ne paran ne de Emre ile Volkan Fenerbahçe'den büyük. Dün akşam Tahir Karapınar'a değil Fenerbahçe değerlerine saygısızlık ettiniz, Fenerbahçe'nin ilk ilkesi saygıdır ama dün akşam siz Fenerbahçe'yi yok saydınız. 

Sayın Başkan, başınızı önünüze koyun ve düşünün eğer vizyonunuz para ile lego oynamaksa Cocu üzerine Koeman, onu üzeri Ersun Yanal onun üzerinde de Emre ile Volkan ise aday olmayın bırakın, Fenerbahçe çaresini bulsun sizin Emre ve Volkan vizyonu ile bir şeye çare olma şansınız yok.   

Ali Koç, Emre, Volkan... Fenerbahçe'den büyük değilsiniz, Fenerbahçe hiç değilsiniz. 

Yapacağınız en iyi şey Emre ile Volkan ise bir an önce bırakın gidin. Paranızı alın elbette utanmazsanız çünkü siz geldiğinizde bu takım 2. idi ve şampiyonluğu Bülent Yıldırım'ın düdükleri ile çalınmıştı, geriye bakın ve yarattığınız rezaleti görün. Aziz Yıldırım'ın yönetim anlayışı Orta Çağ'daydı, sizinki oraya bile ulaşmamış, Taş Devri'nde kalmışsınız. 

16 yaşında bir çocuğun arkasına saklandınız, rezil oldunuz, hiç utanmadınız mı? Fenerbahçe'yi mağlup olmaktan değil ama saygısız ve sevgisiz hale getirmekten, bu korkaklığın parçası yapmaktan hiç utanmıyor musunuz?

Kupalar kazanılır ama değerlerimizi kaybedersek ötekilere döneriz. Emre ve Volkan Fatih Terim'den daha iyi insan değiller ve Fenerbahçe değerlerini temsil etmiyorlar. Eğer sen ettiklerini düşünüyorsan o koltuğu bugün, şimdi terk etmelisin. 

Fenerbahçe senin paranla satın alabileceğin lego seti değil...