Olmuyor olmuyor olmuyor

Olmuyor olmuyor olmuyor

3 Aralık 2020 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Başkanı anlamakta zorlanıyorum, göreve gelirken taraftara çağdaş bir yönetim sözü verdi ama sözünü tutmadı. 

Kulübü tek başına yönetiyor, yönetim literatüründe bunun çağdaşlıkla bir ilgisini kurmak imkânsız, bu çağ dışı ve ilkel bir anlayış. 

Fenerbahçe'ye gelirken tek adama sadakate dayanan ve liyakatten uzak sistemi değiştireceğine söz verdi ama Volkan Demirel gibi tamamen eskinin entrika, futbol ağalığı, jurnalcilik gibi kirlerine bulanmış, yetersiz becerilerine rağmen "başkanın adamı" olduğu için yıllarca haksız yere Fenerbahçe kalesini işgal etmiş birine güveniyor. 

Bu anlamda Emre Belözoğlu da ne kadar doğru tercih, geçmişte arka beşli sabıkası olan biri Erol Bulut'u liyakatinden dolayı mı seçti yoksa ona biat edecek diye mi, şüphelerim var. Transferlerde Volkan Bahçekapılı etkili mi bilmiyorum ama bildiğim Başkan'ın verdiği sözleri tutmadığı; yeni bir sayfa açmadı, yeni bir anlayış getirmedi. 

Bunun doğal sonucu olan alt yapıdan çocukların ellerinde sigaralarla poz verdiği Samandıra bataklığı kurumadı. Deniz Türüç ve Max Kruse geçen yıl takımdan ayrılan iki önemli oyuncumuzdu. Geçen yıl ikisi de dökülüyordu, daha önce Slimani'de de aynı şey olmuştu. Bu sene ikisi de yıldız, bunun tesadüf olduğuna inanan aptaldır. Ayrıca bize gelen herkesin performansı düşüyor. Mert Hakan Yandaş en önemli örnek, sezona iyi başlayan yabancıların hepsi şimdi dökülüyor. Belli ki Samandıra denen tesis çürümüş, kokuşmuş, Volkan Demirel'in teknik ekipte üstelik söz sahibi bulunduğu bir pozisyonda bunun olması da son derece doğal. 

Hem Erol Bulut başarılı olmuş bir ekibe Volkan Demirel'i niye aldı ki? Yönetim başarılı bir ekibe Volkan Demirel gibi sorunlu birini neden soktu? Her maç kenarda büyük hoca edaları ile Erol Bulut'un dikkatini dağıttığını bir ben mi görüyorum? 

Olmadı Başkanım, Fenerbahçe senin çiftliğin değil... İşletme Fakültesinden yeni mezun birini, üstelik üniversiteyi rektöre yakın olduğu için zorla bitirmiş birini Koç Holding'e CEO yapabilir misin? Öyleyse Emre Belözoğlu'nu, Volkan Demirel'i nasıl Fenerbahçe'nin en üst görevlerine getirdin?

Ama sanırım asıl sorun Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu'ndan çok Ali Koç'un "Aziz Yıldırımlaşması", Volkan ve Emre'nin eski taktikleri o yüzden başarılı oluyor. 

3 iç saha maçı, kayıp 8 puan, topu seyreden futbolcular, rezalete çare bulamayan bir teknik yönetim ve olanları seyreden bir yönetim.

Hepiniz utanmalısınız, tekiniz bile Fenerbahçe'yi hak etmiyorsunuz...

Etiketler:  Futbol