CNN Türk'e tepki: 'O kadar söyledik size...'

CNN Türk'e tepki: 'O kadar söyledik size...'

21 Aralık 2020 Pazartesi  |   iyi

Türkiye'deki kuraklık tehlikesiyle ilgili olarak CNN Türk'ün telefon bağlantısı yaptığı Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Merkezi Müdürü Levent Kurnaz, sunucu Tunç Arslanalp'in 'Nerede hata yaptık, çok mu geç kaldık?' diye sorması üzerine tepki gösterdi.

Kurnaz, "Bilim insanları olarak yıllardır kömürden vazgeçmemiz lazım diye yıllardır söylüyoruz. Politikacılar ve medya kanalları dinlemiyor. CNN Türk kömür santrali reklamı yaparsa böyle olur. 'Sorunun çözümünü nerede bulacağız diyorsunuz. 'Kömür, petrol, doğal gaz yok' diye söylüyoruz " dedi.

Sunucunun araya girerek "Kötü hissettirdiniz beni"  demesi üzerine Kurnaz, "Hissetmelisiniz. O kadar söyledik size 'Kömür santrali reklamı yapmayın' diye ama dinlemediniz." dedi.

Kurnaz, geçen yıl TBMM'de kabul edilen termik santrallerin 2.5 yıl daha baca filtresi olmadan çalışarak havayı kirletmeye devam etme kararının CNN Türk ekranında savunulmasına tepki gösterek şu tweet'i atmıştı:

“Sevgili  CNN Türk çalışanı arkadaşlar, bugünden itibaren herhangi bir konuda görüş almak için lütfen beni aramayın. Artık siz benim için bu gezegenin yok olmasını destekleyen kanalsınız”

 


(Medyaradar)