'Neresi yaslı be!..'

'Neresi yaslı be!..'

27 Mayıs 2019 Pazartesi  |   Günlük

NTV'nin, kamuoyunun bir kesimi tarafından sıkça eleştirilen isimlerinden Oğuz Haksever, canlı yayın sırasında ilginç bir gaf yaptı.

Pazartesi günü yayınlanan öyle bülteninde NTV, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yassıada'ya yaptığı ziyareti ve açıklamalarını ekrana getirdi. Tam Erdoğan'ın konuştuğu sırada arka planda Haksever'in sesi duyuldu. Bu sırada Erdoğan Yassıada için, "Yassıada demiyorum, Yaslıada diyorum..." diyordu. Haksever'in açık unutulan mikrofonundan, "Neresi yaslı be, canına okumuşsun!" demesi de izleyenler tarafından duyuldu.

Bu gafın ardından sosyal medyada Haksever'le ilgili olarak "Emeklilikte Yas'a takılmasa bari" ve "Hepimiz Oğuz Haksever'iz" paylaşımları yapıldı. Konuyla ilgili olarak binlerce tweet atıldı ve Oğuz Haksever TT listesine girdi.

Açıklama yaptı

İnterhaber.com'a göre Haksever bu gelişmelerin ardından şu açıklamayı yaptı:

"27 Mayıs 2019 günü 13.00 bülteni yayınında Yassıada'daki düzenlemelerle ilgili haberi sunduktan sonra, haber yayına girdiğinde Sayın Cumhurbaşkanı "Yassıada değil, yaslı ada"cümlesini sarf ettiği sırada, "Ne yaslı ada be, canına okumuşsun" şeklindeki sesim, üzerimdeki mikrofonlardan yayına girdi. Buradaki kastıma açıklık getirmek zorunda hissediyorum. Yassıada'daki düzenlemelerin, bence 'Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını' yansıtmadığı kanaatine sahibim. 

Sayın Cumhurbaşkanı'nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken "...okumuşsunuz" dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, "okumuşsun" diye yayına çıkmıştır. Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir. Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum."

2015 yılında Erdoğan, NTV canlı yayınında HDP'ye yönelik bazı ifadelerinin bir hayli sert olduğunu söyleyen Haksever'e tepki göstermişti. Bir başka canlı yayında ise Erdoğan Haksever'e, "Bugün 330 bin liralık bir Mercedes’i lüks olarak değerlendirir misiniz" diye sormuş, "Bilmem" yanıtını alınca ise, "Toplu taşıma ile mi işe gidip geliyorsun" diye sormuştu.