Nerede verdiğin sözler?

Nerede verdiğin sözler?

15 Mart 2021 Pazartesi  |   Mentor

Mentor

Kimse sorumluluktan kaçmasın, bütün sorumlu Ali Koç; verdiği hiçbir sözü tutmadığı gibi üzerindeki yaldızı kazıyınca geriye oldukça ilkel ve ilkesiz yönetim anlayışı kaldı. 

Bize çağdaş yönetim, liyakat, şeffaflık, yönetime katılım ve en önemlisi futboldaki mafyayla mücadele sözü verdi ama nerede verdiği sözler, nerede uygulama? 

Sorumluluk verdiği insanların çalışma şekline müdahale etti, çalışma şartlarını baştan başarısız olmaya mahkum olacak şekilde güvensizlik ve liyakatsizlikle doldurdu. 

Cocu'yu ihanet ettiklerini bizzat kendi söylediği Aykut Kocaman'ın yardımcılarına, 

Ersun Yanal'ı Volkan Demirel'e boğdurdu. 

Erol Bulut'u "kaşarlar" ordusuna ezdirdi. 

Dahası, bu seçimlerinin özellikle Erol Bulut'un yetkinliği de tartışmalı. Sanırım sadece Emre ve Volkan'a biat etsin diye seçildi ama tüm sezon boyunca girdiği her maçı olumlu tek hareket yapmadan bitiren Cisse'yi dün ikinci yarıda, üstelik koşan, üreten, yaratan MHY'nin yerine oyuna alacak kadar yetersiz, eğitimsiz ve beceriksiz biri. 

Emre Belözoğlu'nu sevdiği için, Volkan Demirel'i evlat kontenjanından Fenerbahçe'nin başına bela etti. 

Ne Emre'nin ne de Volkan'ın yöneticilik deneyimi var; üstelik hoyrat, saldırgan, hizipçi karakterleri olduğunu ve iyi bir yönetici olmak için gereken empati, soğukkanlılık ve bağımsız karar alma gibi özelliklerden mahrum olduklarını gözlerimizle defalarca gördük. 

Ben kendimce çok iyi bir Fenerbahçeliyim ve Volkan'dan nefret ediyorum: Kaba, hoyrat, şiddete eğilimli, samimiyetsiz, göründüğü gibi olmayan, geçmişinde hizip, jurnal, ağalık olan biri.  

Başkan bunları kahraman sanacak ve Fenerbahçe'yi bir yere taşıyacaklarını düşünecek kadar muhakeme kabiliyeti olmayan biri, yaptığı hatalar ilkokul çocuğunun yapmayacağı hatalar. 

Yönetimi berbat ötesi, Aziz Yıldırım'dan beter, sürekli konuşuyorlar ama netice yok. 

"Bein boykot" dedi bitirdi, niye bitirdiğini bilmiyoruz. 

"FenerOl" paralarına ne oldu, onu da bilmiyoruz. 

Bildiğimiz şeffaf olmadığı, liyakat düzeni kurmadığı ve futbol mafyası ile mücadelede hiçbir şey yapmadığı. Aziz Yıldırım da yapmazdı ama hiç olmazsa maçlardan sonra çatır çatır konuşur, en azından o akşam içimiz rahat uyurduk, sen o kadarını da yapamıyorsun. 

Yani Ali Bey takke düştü kel göründü. 

Ha söz verdiğin parayı da vermedin çünkü para senin kaprislerine, eğlencene gitti. Sadece 3 yılda Avrupa'dan uzak kalmanın maliyeti 100 milyon eurodan fazla. 

Seçim kampanyasında 150 milyon euro vereceğin haberi yayılmıştı, yalanlamamıştın. 

Şimdi o parayı kaybettirdiğin 3 yılımıza karşı ver ve git. 

Vermezsen de git. 

Fenerbahçe ortada kalmaz. 

Biri 150 milyon dolar vermez de 150 kişi 1 milyon dolar verir veya 30 milyon kişi 5 dolar verir, bir yolunu buluruz. 

Ama 3 yıl boyunca çektiğimiz acı, akıttığımız gözyaşı senin suçun, parayı verir misin bilmem ama utanman gerektiği açık.

Etiketler:  Futbol