Necdet Doğan hayatını kaybetti

Necdet Doğan hayatını kaybetti

21 Temmuz 2020 Salı  |   Günlük

Hürriyet gazetesi Yazı İşleri Müdürü Necdet Doğan yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. 

1957 Bilecik doğumlu olan Doğan, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'ndan mezuniyetinin ardından 1981 yılında medyaya adım attı. İlk olarak Cumhuriyet gazetesinde sayfa sekreterliği ve gece sorumlu sekreterliği görevlerinde bulunan Doğan, ardından Sabah gazetesi'ne transfer oldu. Daha sonra Fatih Çekirge'nin genel yayın önetmenliğindeki Star gazetesinin kurucu ekibinde yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. 2005 yılında Hürriyet'e geçiş yapan Doğan, burada siyasi sayfalar editörü ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini yürüttü. 

2016 yılından bu yana yakalandığı kanser nedeniyle tedavi gören Doğan, yazı işleri müdürlüğü görevinin yanı sıra 'Gözucuyla iyi haberler' adı altında haftada iki kez Hürriyet'in internet sitesinde yazılar kaleme alıyordu. 

63 yaşında hayatını kaybeden Doğan halen CNN Türk'te editör olarak görev yapan Damla Doğan'ın da babasıydı.  

Usta gazetecinin ölüm haberini Vefa Lisesi'nden arkadaşı olan Niyazi Yılmaz sosyal medya hesabından, "Yine bir yaprak düştü Vefa lisesi 74 mezunları ağacından Lisede yatakhanemizde kah uyuduk kah dertleştik. Üç kocaman yıl geçirmiştik. Hürriyet gazetesi eski yazı işleri müdürü ve benim dostum, canım arkadaşım yakalandığı amansız hastalığa bu akşam yenik düştü. Işıklar aydınlatsın çıktığı bu son yolculukta yolunu. Huzurla uyu Vefalım" satırlarıyla duyurdu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yayınladığı başsağlığı mesajında "Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Necdet Doğan’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" dedi. 

Doğan’ın cenazesi çarşamba günü saat 16.00’da Karacaahmet Şehitlik Camisi’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 
 

(Medyaradar, Medya Günlüğü)