Milliyet'ten geçmişi hatırlatan manşetler

Milliyet'ten geçmişi hatırlatan manşetler

17 Eylül 2021 Cuma  |   iyi

Milliyet gazetesi, önemli bir soruna dönüşen öğrenci yurtları ve kiralık ev bulma zorluğunu son iki gündür manşete taşıyor. 

Gazetenin muhabiri Ömer Ozan Kadüker'in imzasını taşıyan “Bu oda 900 TL” başlıklı haber çarşamba günü Milliyet'in manşetindeydi. İstanbul'da öğrenci gibi kalacak yurt arayan Kadüker'in çektiği sadece bir yatağın sığabildiği kiralık oda fotoğrafı büyük yankı yarattı ve sosyal medyada bolca paylaşıldı. 

Milliyet perşembe günü (bugün) bu kez muhabirleri Çiğdem Yılmaz ve Ozan Güzelce ile konuyu devam ettirdi. “Muradımıza eremedik” başlığıyla manşetten verilen haberde Yılmaz ve Güzelce evli bir çift gibi İstanbul'da kiralık daire aradı. Muhabirlerin bulabildiği en ucuz daire, iki bin lira kira ve dört bin lira depozito istenen doğal gazı bulunmayan, yatak odası takımının sığamayacağı kadar küçük bir yer oldu. 

Tiraj açısından hiçbir zaman önlerde yer almasa da Milliyet geçmişte farklı ve özel haberleriyle gündemi belirlerdi. Özellikle son 10 yılda bu çizgisinden uzaklaşan ve sıradanlaşan, sadece tiraj değil prestij de kaybeden Milliyet, toplumu ilgilendiren son iki özel haberiyle geçmişini hatırlattı.