Milli Takım ve duygularım

Milli Takım ve duygularım

25 Mart 2021 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Çok şovenist duyguları olan biri değilim ama herkes gibi ülkemi ve yaşadığım toprakları severim; bana göre Anadolu yeryüzünün en güzel bölgesi, insanları da iyi insanlardır fakat diğer insanların da iyi olduğuna ve sevilmesi gerektiğine inanırım. 

Bu açıklamayı yaptıktan sonra gelelim Milli Takım'a...

Açıkçası ülkesine bağlı biri olarak Milli Takım'a karşı hiçbir şey hissetmediğimi hatta Milli Takım'ın ülke sevgisini ve insanların sadakatini sömürerek ülkeye ve bayrağa geleneksel bağlılığı hırpaladığını, yaraladığını düşünüyorum. 

Milli Takım'ın içinde bulunduğu durum o kadar kötü ki, ülkesini sevmek ve bağlılık çok ucuz bir resim halinde sunuluyor. 

Mesela Burak Yılmaz ülke çok ciddi bir terörle mücadele dönemi yaşarken, her gün şehit verirken "bedelli askerlik" yapmış ama Mesut Özil'i milliyetçilik üzerinden eleştiriyor, inanılmaz bir ikiyüzlülük değil mi? 

Milli Takım oyuncuları ve teknik direktörleri yıllarca euro üzerinden maaş aldılar, ülkenin parasına bile güvenmeyen adamlar vatan hamaseti yapmaktan utanmıyorlar, insanın midesi bulanıyor değil mi? 

Ülke ve vatan sevgisi daha ne kadar bayağılaştırılabilir ki? 

Sırf babası Fenerbahçeli diye yeni doğmuş bir bebeğe küfrü meşrulaştıran bir Milli Takım var. Yarın cephede "Fenerbahçeli" diye birini sırtından kurşunlamayı açan yola Milli Takım mı diyeceğiz şimdi. 

Dünyanın en iyi kalecilerinden birini sırf Fenerbahçe forması giyiyor diye yedek bırakırsın, kulüp çekişmesini ve ayrımcılığı güya adı "milli" olan şeye bulaştırırsın. Tüm ülke liyakat yerine "Bu ülkede arkan sağlam olacak oğlum" mesajı alır, bizzat Milli Takım'dan kayırmacılık yayılır ama onların ülkeyi temsil ettiğine inanmamızı beklersiniz. 

Milli Takım'dan kazandıkları ülkenin parasıyken bu ülkeye tek hayırları dokunmaz, askerliği paralı yaparlar ama bu yurt dışında kazandığı para ile Zonguldak'a dünyanın sayılı futbol akademilerinden birini yaptıran Mesut Özil'e faşizm kusarlar. 

Güya hepsi vatansever ama bir kuruş vergi ödemezler. 

Hamile kadınları döverler ama vatanseverler. 

Bu arada Fenerbahçe o kadınları korumak için hiçbir şeyden çekinmeden ortaya atılır. 

İşte bu yüzden benim Milli Takımım Fenerbahçe. 
 

Etiketler:  Futbol