Mesut Özil ve hayırseverlik

Mesut Özil ve hayırseverlik

24 Ocak 2021 Pazar  |   Mentor

Mentor

Mesut Özil Almanya’da doğmuş bir Türk, dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı futbolcuları arasında. Diğer 3 milyon Türk gibi Alman pasaportu var ama ülkesine ve insanlarına yardım edecek kadar da milliyetçi. Sadece ülkesine değil, ihtiyacı olan herkese yardım edecek kadar müthiş yardımsever ve iyi bir insan. 

Zonguldak’ta 7 milyon TL harcayıp bir futbol akademisi yaptırmış, Zonguldak devlet hastanesi yapımı için 7 milyon TL bağışlamış. 

Kızılay’a 80 bin sterlin bağışlamış. 

Bırakın milli forma altında döviz üzerinden prim talep edecek kadar aç gözlü olmayı, bırakın milli takım kampında sabaha kadar kumar oynayıp gazeteci dövmeyi, bırakın milli kampta silah çekmeyi, bırakın hamile kadın dövmeyi, evli kadınları taciz edip silahla tehdit etmeyi, herhangi bir futbolcumuzun meslek yaşamı veya bir çok iş adamımızın iş yaşamı boyunca ödediği vergiden fazla bu tutar. 

Sadece bu da değil Somali’de, Suriye’de, İngiltere’de yoksulları doyurmuş, mültecilere yardım etmiş. 

Yoksul çocukların tedavi masraflarını ödemiş bir hayırsever. 

Bizim ülkemizde hiçbir futbolcunun böyle istikrarlı ve sürekli içinde yaşadığı her şeyini borçlu olduğu topluma katkıda bulunduğunu gördünüz mü? Bırakın yardımı çoğu askerliğini bedelli yapıp vergi ödemiyor. 

Bu kadar da değil, köklerine bağlı. Çin’e transfer olup parayı "cukka"lamak için futbolcularımız Uygur Türklerini yok sayarken Arsenal’in büyük taraftar kitlesi olan Çin’e kadro dışı kalma pahasına tepki göstermiş bir insan. 

Diğer insanları ve yaşamı sevmek aydın insanlığı, kendi çıkarı için iyi insanlara saldırmak alçaklığı ifade eder. 

Konu aslında Mesut Özil değil onun üzerinden bu ülkenin Müslüman-muhafazakar köklerine saldırıyorlar. Ben çok dindar biri değilim, milliyetçi de değilim ama Türkiye öyle. 

3 Temmuz'da böyle olmamış mıydı? Önce Fenerbahçe’ye saldırdılar, sonra ordumuza, sonra ülkenin seçilmiş hükümetine, cinayetler böyle başlamıştı... 

Şimdi de öyle Mesut Özil örtüsüyle ülkenin düzenine saldırıyorlar. 

Ne için? Belki Mesut Özil bir gol az atar, bir asist az yapar diye. Bu kadar alçak bu kadar bayağı bu kadar adiler. Sırf çıkar için iyi bir insan olduğunu tüm dünyanın kabul ettiği (Messi, Mane, Özil, Salah ve Defoe dünyanın en hayırsever beş futbolcusu arasında sayılıyor) Özil’i karalamaya çalışıyorlar. 

Çünkü misyoner kökleri bu ülke kültürüne düşman, bu ülkeyi “sömürge” yapmak gibi amaçları var, o yüzden maçtan önce dua eden, ekmeği öpüp alnına koyan Mesut’a düşmanlar. 

İlginç olan Fetö’den sonra bile hâlâ devletin ve milletin bu misyoner organizasyonu fark etmemiş olması. 

Bakalım daha ne kadar alçaklaşacaklar...

Etiketler:  Futbol