Medya Günlüğü'nü takip etmek için 10 neden...

Medya Günlüğü'nü takip etmek için 10 neden...

5 Ekim 2015 Pazartesi  |   MG Özel

Yayın hayatına yaklaşık  iki buçuk yıl önce başlayan Medya Günlüğü (MG), medya eleştirisine odaklanan, aynı zamanda söyleyecek sözü olanlar için "özgür bir platform" sağlamaya çalışan bağımsız bir site. Çok sayıda internet sitesinin bulunduğu bir ortamda "Neden Medya Günlüğü'nü izlemeliyim" diye düşüyorsanız bu sorunun yanıtları bizce şöyle:

1-Medya Günlüğü  "kopyala-yapıştır" türü  gazetecilik yapmıyor. Sitede yer alan yazıların tamamına yakınını özgün.

2-Türk medyasının her anlamda kötü bir dönemden geçtiği günümüzde Medya  Günlüğü sadece ve sadece gazetecilik dürtüleriyle hareket ediyor. 

3-Medya Günlüğü kimseden talimat almıyor. Kimsenin yanında ya da karşısında yer almıyor.

4-Tek amacının gazetecilik olduğunu göstermek amacıyla sayfalarına reklam koymuyor.

5-Medya Günlüğü medya dedikodusuna değil gerçek anlamda medya eleştirisine yer veren az sayıdaki portaldan biri. Bu portallar arasında ise, en sık çok güncellenen site.

6-Türk medyasında Rusya (ve eski Sovyet coğrafyası)  ile ilgili en hızlı, en kapsamlı ve en sık yorumlar bulabileceğiniz ender adreslerden biri.

7-MG gazetecilerle ve uzmanlarla medyanın sorunları ve geleceği konularında özel söyleşilere yer veriyor.

8-MG, "Serbest Kürsü" köşesiyle hem genç gazetecilere hem de herhangi bir konuda söyleyecek sözü olanlara kapılarını açık tutuyor.

9- Medya Günlüğü'nün yazar kadrosu hızla büyüyor ve güçleniyor. Prof.Dr. Suat Çağlayan, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, ANAP eski Başkanı Nesrin Nas, Prof.Dr. Güler Korutürk, Prof.Dr. Osman Akdemir, Dr. Volkan Özdemir, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk, Eminağaoğlu, Nasrullah Ayan, Aydın Sezer, Orhan Alpdündar, Cenk Başlamış, Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Burak Alparslan, Aylin Okutan, Ebitenmaki (mahlas), Selam Olsun (mahlas) M.Hakkı Yazıcı, Baran Cengiz, Başar Yitiksöz (mahlas), Mustafa Hikmet (mahlas), Dilek Şen, Okay Deprem, spor yazılarıyla Mentor ve mizah yazılarıyla Keçi Fikri Medya Günlüğü'nde...

10-Usta gazetecilerin  büyük bölümü hiçbir yerde yayınlanmamış çarpıcı fotoğrafları sadece Medya Günlüğü'nde.

Eğer medyanın durumundan şikayet ediyorsanız, bağımsız medya eleştiri sitesi Medya Günlüğü'nün sesini duyurmasına Twitter ve Facebook'ta destek verin...

 

@mgunlugu

 

https://www.facebook.com/medyagunlugu