Medya Günlüğü'nü takip etmek için 10 neden

Medya Günlüğü'nü takip etmek için 10 neden

6 Ağustos 2015 Perşembe  |   MG Özel

Yayın hayatına yaklaşık  iki yıl önce başlayan Medya Günlüğü, medya eleştirisine odaklanan bağımsız bir site. Çok sayıda internet sitesinin bulunduğu bir ortamda "Neden Medya Günlüğü'nü izlemeliyim" diye düşüyorsanız bu sorunun yanıtları bizce şöyle:

1-Medya Günlüğü kesinlikle "kopyala-yapıştır" türü  gazetecilik yapmıyor. Sitede yer alan yazıların tamamına yakını, yani neredeyse yüzde 99'u sadece burada bulabileceğiniz yazılar.

2-Türk medyasının her anlamda kötü bir dönemden geçtiği günümüzde Medya Günlüğü sadece ve sadece gazetecilik dürtüleriyle hareket ediyor. 

3-Medya Günlüğü kimseden talimat almıyor. Kimsenin yanında ya da karşısında yer almıyor.

4-Medya Günlüğü tek amacının gazetecilik olduğunu göstermek amacıyla sayfalarına özellkle reklam koymuyor.

5-Medya Günlüğü medya dedikodusuna değil gerçek anlamda medya eleştirisine yer veren az sayıdaki portaldan biri. Güncellenme sıklığı açısından bakıldığında  ise, herhalde en çok güncellenen site.

6-Türk medyasında Rusya (ve eski Sovyet coğrafyası)  ile ilgili en hızlı, en kapsamlı ve en sık yorumlar bulabileceğiniz ender adreslerden biri Medya Günlüğü.

7-Medya Günlüğü gazetecilerle ve uzmanlarla medyanın sorunları ve geleceği konularında özel söyleşilere yer veriyor.

8-Medya Günlüğü "Serbest Kürsü" köşesiyle hem genç gazetecilere hem de herhangi bir konuda söyleyecek sözü olanlara kapılarını açık tutuyor.

9- Medya Günlüğü'nde giderek artan sayıda "gönüllü yazar" var. Özgür Bircan, Refet Kayakıran, Burak Alparslan, Aylin Okutan ve spor yazıları yazan Mentor'a son günlerde Prof.Dr. Güler Korutürk, Orhan Alpdündar, Baran Cengiz, Ebitenmaki (mahlas) ve Başar Yitiksöz (mahlas) eklendi. Ayrıca, başta Zafer Arapkirli ve Okay Deprem olmak üzere Medya Günlüğü'ne değişik şekillerde değerli katkı veren gazeteciler var.

10-Usta gazetecilerin  büyük bölümü hiçbir yerde yayınlanmamış çarpıcı fotoğrafları sadece Medya Günlüğü'nde.

Eğer medyanın durumundan şikayet ediyorsanız, bağımsız medya eleştiri sitesi Medya Günlüğü'nün sesini duyurmasına Twitter ve Facebook'ta destek verin...

@mgunlugu

https://www.facebook.com/medyagunlugu

 

7.8.2015