KRT TV ile Tele1'e 'operasyon' iddiası

KRT TV ile Tele1'e 'operasyon' iddiası

21 Eylül 2021 Salı  |   Kötü

KRT TV Genel Yayın Yönetmeni Adnan Bulut sosyal medya hesabından televizyon reytingleri hakkında paylaşımlarda bulundu. Bulut, paylaşımında KRT ve Tele 1'in reytinglerinin doğru yansıtılmadığını savunarak, "İktidara yanlamış bir TV kanalı bir haftada izlenme oranını yüzde 1000 (yanlış okumadınız bin) artırıyor. Bizim gündem yaratan, tartışılan programımız 0 (sıfır) izleniyor. İpliğinizi pazara çıkaracağız" dedi. 

“TV izlenme ölçümleri üzerinden Türkiye’ye operasyon çekiliyor. Bu operasyon KRT ve Tele1’i hedef alan hem ticari hem siyasi bir çalışmanın sonucu. Bizi yıpratarak, yaşayamaz hale getirerek Türkiye’de istedikleri gibi at oynatacaklarını sanıyorlar. Merdan Yanardağ ile işin peşindeyiz.” 

“İktidara yanlamış bir TV kanalı bir haftada izlenme oranını yüzde 1000 (yanlış okumadınız bin) artırıyor. Bizim gündem yaratan, tartışılan programımız 0 (sıfır) izleniyor. Bunu izah edemezsiniz. İpliğinizi pazara çıkaracağız.” 

KRT TV Genel Müdürü Bulut'un reyting ölçümleri ile ilgili iddialarını gazeteci Uğur Dündar, Zafer Arapkirli'nin MedyaTerapi programına bağlanıp değerlendirdi. 

Dündar, '' Uzun süredir toplumsal mühendislik çalışması yapılarak algı operasyonu yoluyla seyircinin bazı kanalları seyretmediği, bazı kanallara ise çok büyük teveccüh gösterdiği yönünde algı yaratılmaya çalışılıyor. Ben bunun seçimlere dönük siyasi çalışma olduğu kanısındayım. Bunlar birer iddia veya hissiyat. Burada gerçeği yansıtmayan reytingler nedeniyle reklam verenlerde yanıltılıyor, ekran başındaki seyircide bu yanılgının hedeflerinden biri haline getiriliyor'' dedi.

(Medyatava)