KRT programcısına saldırı

KRT programcısına saldırı

5 Şubat 2021 Cuma  |   Günlük

KRT TV'de 'Kent ve Yaşam' programını hazırlayıp sunan Osman Güdü, Kartal'daki ofisinin önünde saldırıya uğradı. Güdü hastaneye kaldırıldı, başına dikiş atıldı. Geceyi hastanede müşahede altında geçirecek Güdü, yandaş medya tarafından hedef gösterilmişti.

Güdü'nün kafasına sert bir cisim ile defalarca vuran, bir taraftan da küfürler savuran saldırgan çevredekilerin gelmesi ile kaçtı. Güdü, Okan Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırı sonucu Güdü'nün kafasının iki bölgesinde yarıklar oluştu ve yaralanan iki bölgeden birine 4 diğerine 5 dikiş atıldı. 

Güdü'nün kafa tasına aldığı darbeler nedeniyle tomografisi çekildi. Doktorlardan alınan bilgiye göre Güdü'nün sağlık durumu iyi ancak geceyi kafa tasına aldığı darbeler nedeniyle hastanede müşahede altında geçirecek.

Olayla ilgi ilk arayanın KRT TV Genel Müdürü Adnan Bulut olduğunu söyleyen Güdü, Mimarlar Odası'ndan da dayanışma mesajı aldığını söyledi.

Geçen günlerde Kent ve Yaşam programında, Bayburt için yaptığı değerlendirmeler nedeniyle Güdü, yandaş medya tarafından hedef gösterilmişti. Güdü, "Bölgede tarikat ve cemaatler cirit atıyor" demişti. Güdü'nün Bayburt ilinde oluşan tarikatlaşmaya dikkat çektiği sözleri çarpıtılmış ve linç kampanyasına maruz bırakılmıştı.  

Türkiye Bayburtlular Federasyonu yönetici ve üyeleri KRT'nin İstanbul'daki merkezi önünde toplanıp Güdü hakkında açıklama ve protesto yapmıştı.

Ocak ayında KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu da, evinin önünde maskeli kişilerin saldırısına uğramıştı.

(KRT)