Köpek katliamına tepki

Köpek katliamına tepki

25 Kasım 2022 Cuma  |   Günlük

Şarkıcı Hayko Cepkin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım, Konya Hayvan Barınağı'ndaki vahşeti gözler önüne serdi.

Cumhuriyet'in haberine göre, Cepkin'in paylaştığı videoda barınak görevlileri bir köpeği başına kürekle vurarak katlediyor.

Cepkin paylaşımında, "Yetkin kişiler ulaşsın diye yayınlıyorum. Yoksa görüntünün üstünü hemen elimle kapattım siz de kapatın. Görmeyin, görmeyin vahşeti, ziyan olsun bu vicdansızları hayatı, zehir olsun yaşamı, gülmeye yeltense ağlamak nasip olsun nesiyle gurur duyayım lan ben bu hayatın" dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, "Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizde yaşandığı iddia edilen üzücü olay hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu hususlarda kurumsal hassasiyetimiz en üst noktadadır. Konu etraflıca değerlendirilerek sorumlular hakkında yasal işlem ve suç duyurusu yapılacaktır” denildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada ise, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Medyatava'nın haberine göre, bir başka olay da Mamak'ta yaşandı. Beslediği sokak köpeklerinin belediye ekipleri tarafından öldürüldüğünü söyleyen Aynur Öztürk, zabıta ekipleri tarafından darp edildiğini iddia etti. Sosyal medya hesabından bir de video paylaşan Öztürk, barınaklarda hayvanlara iyi bakılmadığını ve kanlar içinde öldüklerini söyledi. 

Leman dergisi katliamla ilgili olarak şu karikatürü yayınladı:

 

Resim

 

 

Fotoğraf: T24