'Kavga çıkaran' mizah yazıları!

'Kavga çıkaran' mizah yazıları!

6 Kasım 2021 Cumartesi  |   Günlük

Burç yorumları okumak da kahve falı gibi pek çok kişinin kayıtsız kalamadığı bir merak, bir çeşit hobi... 

Aslında, sabun köpüğü gibi, çoğu kişi burcuyla ilgili yorumu sadece okuduğu an önemsiyor hatta seviniyor ama birkaç dakika sonra unutuveriyor.  

Bir genelleme yapmak gerekirse, burç yorumları çoğunlukla olumlu oluyor, okuyana geleceğe dair umut aşılıyor. 

Bu durum Medya Günlüğü yazarı İlhan İlmenöz’ün de dikkatini çekmiş: 

“Klasik burç yorumlarına bakarsanız hiç kötü bir şey göremezsiniz. Herkesin burcu en iyidir, her şeyin en güzelini onlar yapar, her burç insanı liderdir, sanatçıdır, anlayışlıdır şudur budur. Çok yakın zamanda aşkta ve parada şans yüzüne gülecektir. Kimse sormaz ‘peki o kadar katil, sapık, tecavüzcü, hırsız, dolandırıcı vs. hangi burçtandır’ diye..."

İlmenöz bunun üzerine şimdiye kadar örneği pek görülmeyen burç yazıları yazmaya karar vermiş, adını da “burç kötüleme yazıları” koymuş. Amaç, klasik burç yazılarıyla dalga geçmek yani aslında bunlar birer mizah yazısı. 

Fakat yazıları yayınlanmaya başlayınca İlmenöz ummadığı tepkilerle karşılaşmış, okuduklarını ciddiye alan bazı okurlar bir yana kendi arkadaşları bile serzenişte bulunmuş, bozulmuş, kızmış hatta darılanlar olmuş.

Bunlar mizah yazısıydı ama kimi okurlar ciddiye almıştı. İşin ilginç yanı ise, tepki çekse de bu yazıların çok okunmasıydı...

İşte, “yanlış anlaşılan” yazılar: 

Yay

Oğlak

Kova

Balık

Koç

İkizler

Boğa

Yengeç

Aslan

Başak

Terazi

Akrep

Not: Bu yazı Medya Günlüğü'nde daha önce yayınlanmıştır.