Kadıköy'deki olayı Almanya'dan öğrenmek

Kadıköy'deki olayı Almanya'dan öğrenmek

26 Mart 2022 Cumartesi  |   Kötü

Milliyet'in spor sayfasında Mesut Özil'in Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılmasının perde arkasıyla ilgili bir haber yer alıyor.

Birkaç satırlık haber şöyle:

"Edindiğimiz bilgilere göre Mesut Özil soyunma odasında kramponlarını yere fırlattı, Kartal'a Almanca küfür etti. İsmail Kartal'ın da uzun süredir Mesut Özil'den memnun olmadığı söyleniyor. Özil'in son şikayetlerinin bardağı taşıran son damla olduğu söyleniyor."

İlginç olan haberin kaynağı!

Milliyet haberi Alman Bild gazetesinden almış ve orada yer alan Özil'in Fenerbahçe'den ayrılmaya karar verdiği ve ABD'ye transfer olmak istediği detayına da yer vermiş.

Peki neden ilginç?

Bild'in iddiasına göre Özil'le Kartal arasında bir olay yaşanıyor ve anlı şanlı Türk medyası bu haberi Almanya'da yayın yapan bir gazeteden öğreniyor.

Sadece Milliyet'in değil, hemen hemen bütün gazetelerin kulüplerden sorumlu muhabirleri var.

Var ama muhabirler çoğunlukla yöneticilerin kendilerine verdikleri bilgilere dayanarak haber yapıyor.

Tabii tek suçlu muhabirler değil, futbol kulüpleri de istemedikleri bir haber yazan muhabiri hemen aforoz ediyor. Muhabirlerle kulüp yöneticileri arasındaki ilişki bir türlü sağlıklı bir temele oturamıyor.

Bild'de yer alan bir iddia yani doğru olmayabilir ama Türkiye'deki muhabirler en azından haberin doğru olup olmadığını öğrenebilmeliydi.

Etiketler:  Futbol