İmamoğlu'na gazeteciler de tepkili

İmamoğlu'na gazeteciler de tepkili

7 Mayıs 2022 Cumartesi  |   Günlük

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine gazeteci Nagehan Alçı'yı da davet etmesinin yankıları sürerken, İBB Başkanı dün akşam Deniz Gezmiş'i Anma Gecesi'nde konuştu ve kendisine yönelik eleştirilere çok sert cevap verdi. 

İmamoğlu kamuoyunda tartışma yaratan İBB otobüsündeki fotoğraf hakkında, "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil" dedi. 

İmamoğlu, "Şunun için bunu söylüyorum. Bu kadar büyük idealleri, olayları bu heyecanla konuşurken küçük detaylar üzerinden o davayı güden insan... Ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir, fark etmez. Ya bu insan ne yapmak istedi? Daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum" diye devam etti. 

Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İmamoğlu'nu eleştirdi ve "'Vız gelir tırıs gider'... 'Akıllı ol'... Olmadı. Yakışmadı. Zaten itiraz edilen bu dildi. Bu yüzden pek çok kişi inandı oy verdi. Hatta verecekti... Kimse bu kibirli dili kabul etmez! Acilen bir düzeltme yapılmazsa geri dönülmez bir siyasi felakete doğru gidiliyor..." ifadelerini kullandı. Özdemir, daha sonra yaptığı ikinci paylaşımda ise, "Kendine oy verenlerle kavga, Fenerbahçe ile kavga, Koç grubu ile kavga, yarım yamalak bir özür… Siyasi bir intiharı canlı izliyoruz. Kara Cumartesi!" dedi.

Gazeteci Mustafa Hoş da şu paylaşımda bulundu

"Bence ruh hali hiç iyi değil. Hala aynı kibirle tehdit ediyor. Daha acayibi Tayfun Kahraman, Can Atalay şu an hapisteyse otobüsüne aldığı/almayı düşündüğü kişiler sayesinde de oradalar. Kabataş yalanının tetikçisiydi uğruna kırıp döktüğü kişi. İmamoğlu ne yaşandığını da saptırıyor. Tepki/eleştirilerde dozu yükselten önce danışmanının üstenci konuşması ve bir tetikçiyi gazeteci diye pazarlamasıydı. Sonra kendisinin kibir dolu açıklamaları geldi. Şimdi de tehdit ve parmak sallıyor. Tepkiler o zaman isyana dönüştü."

İsmail Tükel de, "Vız gelmez, tırıs da gitmez" dedi.

(Medyatava)