İlk Youtube haber kanalı Babıali TV kapandı

İlk Youtube haber kanalı Babıali TV kapandı

24 Mart 2021 Çarşamba  |   Kötü

Türkiye'nin ilk Youtube haber kanalı olan Babıali TV çarşamba gecesi (bugün) yayın hayatına son verdi.

21.00'de başlayan ve 40 dakika süren son yayında, kanalın kurucusu Mustafa Hoş, gazeteci Fergün Atalay'la Babıali TV'nin kapanma nedenlerini konuştu.

Babıali TV'nin fon alamadığı için yayın hayatına son verdiğini belirten Hoş, "Bağımsız medyanın ayakta kalması zor. Her taraftan boğuyorlar, iktidar da boğuyor, muhalefet de. Benim için, 'Lüzumundan fazla gazetecilik yapıyor' diyenlere bu laflarını yedireceğim. Kimsenin yanına kâr kalmayacak. Bu alçak medya düzeninin yıkılması lazım" dedi.

Yayın öncesinde Hoş, kanalın kapanışını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

"Zor bir gün benim için. çünkü Babıali TV’nin yayınına son veriyoruz. çok emek verdik, çok uğraştık ama yolun sonu geldi. Amacımız partileşen medya ortamında ana akım medya yolunda bir tuğla döşemekti. iktidarın zehirlediği bir medya var. Bu zehir muhalefete de sıçramış durumda. Herkes kendi yandaşını yaratmaya çalışıyor. Gerçek yerine herkes kendi kurgusunun manipülasyonunu istiyor. Bağımsız kalmanın bedeli ağır. Bu yüzden Babıali TV bağımsız kalmak için yayınına son veriyor. Babıalitv’nin kuruluşundan beri maddi manevi arkasında duran melek ve insan yatırımcısı Uysal Av'a teşekkür ediyorum. Babıali TV'yi izleyen ve destek olan herkese teşekkürler. Belki bir gün yeniden başlarız. Kim bilir... İyi ki varsınız.."

Babıali TV kuruluşunu, "Hak, hukuk, adalet ve gerçek arayışında olanların sesi olmayı hedefliyor. Mesleğin unutulan geleneklerine ve ilkelerine bağlı kalarak, sadece habercilik yapmak üzere kuruldu" diye duyurmuştu.