İFSAK'ta söyleşi

İFSAK'ta söyleşi

22 Kasım 2022 Salı  |   Günlük

World Press Photo’dan Sergiler Müdürü ve Küratör Martha Echevarria, İFSAK'ta "Görsel Gazetecilikte Temsil ve Etik" üzerine söyleşi düzenleyecek.

23 Kasım 2022 Çarşamba (yarın) günü, saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç salonunda yapılacak söyleşide, görsel hikâye anlatıcılığı ve görsel gazetecilik tarihinden günümüze kadar olan süreç ele alınacak. Söyleşide, tek taraflı hikâye anlatımının sonuçları ve kadın görsel hikâye anlatıcılığının getirdiği zorluklar ve kapsayıcı bir hikâye anlatımına nasıl katkı yapabileceği konuşulacak.

Echevarria, fotoğrafçıların koşulları, uygulamaları, kullandıkları teknolojiler ve etiği üzerine dünya çapında bir araştırma yaptıran World Press Photo’nun örnekleri üzerinden manipülasyon, etik, sorumluluk, haysiyet ve rıza gibi konulara bakışını anlatacak ve World Press Photo’nun konuyla ilgili kılavuzlarından örnekler verecek. 

Söyleşi, World Press Photo’nun 26 Kasım 2022’de İFSAK ‘ta açılacak “Yılmazlık, Değişimi Esinleyen Kadınların Öyküleri” sergisinin yan etkinliği olarak düzenlenecek.

(İFSAK)