İbrahim Haskoloğlu tutuklandı

İbrahim Haskoloğlu tutuklandı

19 Nisan 2022 Salı  |   Günlük

Kendisine ulaşan hackerlerin e-devlet üzerinden bilgi sızdırdığı iddiasıyla gündeme gelen gazeteci İbrahim Haskoloğlu, pazartesi akşamı Üsküdar'daki evinde gözaltına alındı. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Haskoloğlu, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldükten sonra akşam saatlerinde "kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haskoloğlu'nun “Kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek” suçundan gözaltına alındığı belirtildi. Haskoloğlu hakkında İçişleri Bakanlığı'nın şikayetçi olduğu öğrenildi. 

Haskoloğu 12 Nisan'da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Yaklaşık 2 ay önce bana bir hacker grubu ulaştı. E-Devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediler. Verileri hala da sızdırıyor olduklarını belirttiler. Bazı devlet yetkililerinin bilgilerini benimle paylaştılar. Buna yeni kimlik kartları da dahil.” ifadelerini dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'a ait olduğu iddia edilen kimlikleri paylaşmıştı.

(Sözcü. Özgürüz Radyo)