Hürriyet'ten Sabah'ın suçlamasına çok sert yanıt: Tetikçi!..

Hürriyet'ten Sabah'ın suçlamasına çok sert yanıt: Tetikçi!..

7 Şubat 2014 Cuma  |   Günlük

17 Aralık sonrası bazı medya kuruluşları arasında başlayan savaş tırmanarak sürüyor. Önceki gün Sabah'ın sert eleştirilerine hedef olan Hürriyet bugün birinci sayfasından sert bir yanıt yayımladı. "OKurlarımıza" başlıklı yazıda Hürriyet 17 Aralık sonrası yaşanan gelişmelere değindi ve "Biz Hürriyet olarak bu savaşın ne tarafı ne de avukatıyız.

Bizim işimiz gazetecilik ve sadece haberden yana tarafız"dedi. Hürriyet, adını vermeden Sabah'ı "iftira"atmakla suçladı ve Özellikle sahipliği hakkında 'Havuz oluşturulup para toplandı' şeklinde pek çok iddia ve şaibenin kamuoyuna döküldüğü bir gazete, Türkiye'nin en şeffaf, halka açık ve hesap verebilir medya grubu olan Doğan Medya Grubu'na, Onursal Başkanımız Aydın Doğan'a ve Hürriyet'e karşı kampanyanın tetikçiliğini yapıyor"dedi.

Hürriyet'in açıklamasında ayrıca, "Biz evrensel standartlarda gazetecilik yapmaya gücümüz yettiğince devam edeceğiz. Siz de kendi işinize bakın ve başı dik, alnı açık şekilde şaibe perdesini ortadan kaldırın"denildi. Sabah Zaman'la birlikte Hürriyet'in adını vererek,Üç maymun en sevdikleri oyun-Paralel yayın Hürriyet'i" başlıklı yazıda Sabah sadece Zaman'a değil, işadamı Aydın Doğan'ın sahibi olduğu kuruluşlara da tepki gösteriyor ve "paralel yayın yapmak"la suçlamıştı.

 

7.2.2014  

Etiketler:  Eleştiri Medya