Hürriyet'in haberi piramitleri ağlattı!

Hürriyet'in haberi piramitleri ağlattı!

30 Aralık 2014 Salı  |   Kötü

Bir gazeteci dostumuzun gönderdiği linki açıp haberi okuyunca gözlerimize inanamadık! Bir kere okuduk, anlamadık! İkinci kere okuduk yine anlamadık! Üçüncü kere okuduk bu sefer hiç anlamadık! Zaten meslektaşımız da anlamamış! İddia ediyoruz, bu haber-tabii haber lafın gelişi- Türk internet medyası tarihine geçmeye aday.

Hürriyet'in internet sitesindeki foto-haberin başlığı aslında ilginç:  Piramitlerin gizemi için büyük iddiaPiramitler yüzyıllardır insanoğlunun ilgisini çeken, sırrını öğrenmeye çalıştığı görkemli yapılar.

Haberin ilk cümlesi aynı zamanda ilk "darbe"yi indiriyor, insanı sersemletiyor:

"NASA güneş sistemini sarmalayan garip foton bulutunu saklamasına rağmen, bu dünyaya bazı bilim adamları tarafından sızdırıldı."

"Nasıl yani!" diye düşünerek okumaya devam ediyoruz:

"Ve şimdi, kaygı verici bulut yaklaşırken, güneşi ve gezegenleri ölçülebilir şekillerde etkiliyor. Şaşırtıcı bir şekilde tuhaf enerji uzayımızı istila ederken, dünyanın bazı en ünlü piramitleri yoğun enerji üretiyor."

Mesele giderek entresan hale gelmeye başlıyor:

"Gökyüzüne doğru, yabancı foton bulutuna doğru yükselen birçok inanılmaz görülebilir güç ışınları olayları iyi dökümante edildi. Aynı zamanda tüm dünyadaki insanlar korkutucu sesler gürültüler duymaya ve kaydetmeye başladılar, sanki Dünyanın kendisi inliyor ve ağlıyor."

Bu duygusal satırlar karşısında insanın gözlerinin yaşarması işten değil. Zaten koca dünya "inlemiş" ve "ağlamış", insanlar ağlasa çok mu?!

Bitti mi? Hayır, biter mi:

"Tüm bu fenomenler buna çalkantılı güneşin daha önce hiç görülmemiş devasa elektriklenmesinin ölçümleri de dahil foton bulutuna merkezlenmiş görünüyor. Kadim piramitler yüzyıllar, binyıllar süren uykudan uyanıyor. Maya piramidi gürlerken turistler çığlık atıyor, diğerleri kameralarıyla videolar çekiyor. Ama arkasından deprem olmuyor, bunun yerine parlak ışık demetleri gökyüzüne, uzaya doğru atış yapıyor. Ama uzaya inanılmaz bir enerji sütunu gönderen Maya Kukulkan piramidi, bunu yapan en son piramit idi."

Pes doğrusu!

Aslında haberi yazanı bulup tebrik etmemiz lazım. Bir haber bu kadar karmaşık ve anlaşılmaz yazılabilir!

İster istemez insanın aklına, "Acaba İngilizce orjinal metin Google'da mı çevrildi" düşüncesi geliyor! Varsayalım ki öyle. Bu yazıyı yayına vermeden kontrol eden bir Allah'ın kulu yok mu? Sonuçta burası yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir site.

"Ayıp" diyeceğiz hafif kaçacak!

Daha ağır bir şey yazacağız "ayıp" olacak!

 

30.12.2014