Hürriyet Milliyet ikiz manşet

Hürriyet Milliyet ikiz manşet

23 Aralık 2021 Perşembe  |   Günlük

Döviz kurlarının hızlı bir şekilde düşmesinin ardından Perşembe günü yayınlanan Hürriyet ve Milliyet gazeteleri "Şimdi sıra etiketlerde" manşetiyle çıktı.

Milliyet haberinde şöyle yazdı:

"Dövizin hızlı yükselmesiyle gıdadan giyime, temizlikten teknolojiye birçok alanda zamlar peş peşe geldi. Zamlardan etkilenen tüketiciler, dövizdeki düşüşle birlikte artan fiyatların da inişe geçmesini bekliyor. Zamların geri çekilmesine yönelik çağrılar yapılırken, fiyatların kademeli olarak düşebileceği öngörülüyor. Tüketici dernekleri “Döviz artınca koşar adım yapılan zamlar döviz düşünce emekleyerek gidiyor” diyor. Ucuz gıdaya ulaşma isteğiyle birlikte merdiven altı üretim tehlikesi de arttı."

Milliyet'le aynı manşeti kullanan Hürriyet de, "Kurdaki düşüşten sonra gözler zincir marketlere çevrildi. Üretici de tüketici de ‘fiyat düşmeli’ diyor. Tüketici Dernekleri Federasyonu ile iş dünyası örgütleri, dolardaki yüzde 30-40’lık düşüşe paralel, un, makarna, et, süt, yumurta, baklagiller başta olmak üzere fiyatların hızla inmesi gerektiğini belirtti" dedi.