Halk TV'ye canlı yayında saldırı

Halk TV'ye canlı yayında saldırı

6 Ağustos 2021 Cuma  |   Günlük

Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programı Muğla İçmeler'deki yayında saldırıya uğradı. Bir grup, "yanlış şeyler konuşulduğunda engelleriz" diyerek yayın ekibine saldırdı. 

Saldırıyı gerçekleştiren gruptan 5 kişi gözaltına alındı.  

Organize saldırının ardından yayına devam eden Gökmen Karadağ: "Burası herkese ve her görüşe açık bir platform. Elbette ne diyeceğini bilemeyeceğimiz insanları doğrudan canlı yayına alamayız. Verdiğimiz kısa arada  kendilerine ne söylemek istiyorsanız söyleyin yayın başladığın da ben bunları ileteceğim dedim. Israrla yayına katılmak istediler. Bunun mümkün olamayacağını defalarca ilettim. Bunun üzerine yayın yapmamıza engel oldular" dedi. 

Verilecek olan kısa aranın bu saldırı ile daha da uzadığını söyleyen Karadağ, "Burada giderek gerginleşen bir ortam oldu. Açıkçası yayın yapmamız engellendi. Fiziksel müdahaleye varan eylemler oldu" diye konuştu. 

Gazeteci İsmail Saymaz da şunları söyledi:

"Kendi siyasal kimliklerini söylemediler ancak benim kanaatim AKP'lilerdi. Bunca acının arasında, bunca yangının arasında herhalde hayatlarında ilk defa cesaretli bir şeyler yapıp muhalif kanalı basarak iktidarı savunma adına burada boy göstermeye kalktılar. Türkiye Cumhuriyeti'nin 6 tane uçağını kaldıramayan Bakan'ı için aynı şeyi yapabilirler miydi? İşsizliğin 20 milyona dayandığı bu günlerde 'hayır bu doğru değil' diyebilirler miydi?  Diyemezlerdi. Burası bizim vatanımız. Dağlarına, ormanlarına içimiz parçalandığı için bugün buradayız. 

Bizi hiçbir kuvvet engelleyemeyecek. Hiçbir kışkırtılmış grup, bir telefonla etrafımıza toplanmış hiç kimse bizi doğru bildiklerimizi söylemekten alıkoyamayacak.  Bu güne kadar feriştahının gücü yetmedi, beş tanesinin birden gücü yetmeyecek. Kaba kuvvet karşısında geri adım atmayacağımızı az önce gördüler. Eğer iş inada binerse sabaha kadar burada canlı yayın yaparız."

Murat Ağırel'in saldırıya ilişkin görüşleri ise şöyle oldu:

"Bu gibi durumlarda söylenecek, sarf edilecek söz çok az. Buraya dışarıdan arkadaşlar 'bir saniye biz de konuşmak istiyoruz' diye girince ben güvenlik güçleri müdahale edecek diye düşündüm.' biz de bir şeyler söylemek istiyoruz' deyince biz de tabii ki buyurun burası Halk TV zaten, gelin buyurun oturun konuşalım. Siz de anlatın. Yanlış söylediğimiz ne varsa siz de anlatın dedik. Gruptan bir kişi 'eğer siz bu yayına devam ederseniz ve söylediklerinizin yanlış olduğunu düşünürsek size bu yayını yaptırmayız. Bu iş fikrini beyan etme değil, bir tehdittir. Bu, buradaki gazetecilere tehdittir. Buradaki gazeteciler, vekiller bu tehditlere boyun eğecek insanlar değiller."

Halk TV canlı yayınını basan saldırganlardan Sertan Yüce’nin, Mehmet Ağar ile fotoğrafı ortaya çıktı.

(Halk TV)