Halk TV'nin gazetesi Küçükkaya'ya emanet

Halk TV'nin gazetesi Küçükkaya'ya emanet

4 Haziran 2022 Cumartesi  |   Günlük

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, kanal tarafından çıkarılacak gazetenin başına, uzun süre Cumhuriyet'te genel yayın yönetmenliği görevinde bulunan Aykut Küçükkaya'nın getirileceğini açıkladı.

Mahiroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Halk TV izleyicilerine çok yakında gazete çıkaracağımızı  duyurmuştuk. Ruhunu Abdi İpekçi, Çetin  Emeç, Uğur Mumculardan alacak olan gazetemiz ete kemiğe büründü. Kaptan köşkü de İlhan Selçuk'un öğrencisi Aykut Küçükkaya'ya emanet" dedi.

Küçükkaya da Mahiroğlu'nun mesajını alıntılayarak, "Halk TV'nin demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine basılı gazetemizle en güçlü şekilde omuz vereceğim. Daima haberin, gerçeğin peşinden koşacağız. Gerekirse kalemimizi kıracağız ama asla satmayacağız!.. Yolumuz açık olsun..." diye yazdı.

Mahiroğlu kısa süre önce sosyal medya hesabından “Yeni dönem”in medyasını inşa ediyoruz" diyerek basılı bir gazete çıkaracaklarını duyurmuş ve şunları yazmıştı: 

"Tüm susturma çabalarına inat, iktidarın medya tekelini kıracağız. “Yeni dönem”in medyasını inşa ediyoruz. Halk TV ailesi daha da büyüyor. Basılı gazetemizle demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine daha güçlü omuz vereceğiz. ‘HALK’ın vicdanı olacağız… YAKINDA…"