Halk TV’den Gürses ve Çapa açıklaması

Halk TV’den Gürses ve Çapa açıklaması

21 Mart 2022 Pazartesi  |   Günlük

Halk TV’nin 'YouTube kanallarında yayın yaptıkları' gerekçesiyle Özlem Gürses ve Emin Çapa ile yolları ayırma kararı aldığı iddiası üzerine kanal yönetiminden açıklama geldi. 

Ayrılık iddialarının doğrulandığı açıklamada, “Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinin kişisel Youube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi” denildi. 

Açıklamada, Özlem Gürses ve Emin Çapa’nın kendilerine sunulan diğer teklifleri de kabul etmediği belirtildi. 

Halk TV’den yapılan açıklama şöyle; 

“Bazı internet sitelerinde Özlem Gürses ve Emin Çapa ile Halk TV arasında yapılan görüşmelere ilişkin çıkan haberler üzerine izleyicilerimize saygı gereği açıklama yapma ihtiyacı hissettik. Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinin kişisel YouTube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi. Özlem Gürses ile Emin Çapa bu teklifi ve önerilen diğer ara formülleri de kabul etmeyince, ne yazık ki yollar ayrıldı. Kendilerine bugüne kadarki emek ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.” 

Ayrılık kararını duyuran Çapa da sosyal medya hesabından şu  paylaşımda bulundu:

“Sevgili dostlarım, üzülerek, bugün Halk TV ile yolları ayırdığımızı size aktarmak zorundayım. Herkesin haklı olduğu veya kendini haklı gördüğü bazı durumlar var. Öncelikle kanalın bana "yol verdiği" veya ‘git’ dediği doğru değil. Ne olduğunu aşağıda okuyacaksınız. İlk olarak benim bazı konularda, aşırı katı tutumum var. Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim. Benim istediğim gibi olur olmaz ayrı, ama karar alındıktan sonra bana dayatılmasından hoşlanmam. 

İkincisi, ortalıkta gördüğünüz, ‘Youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı’ tam olarak doğru değil. Kanalıma bakarsanız, Halk TV'de yayına başladığım günden beri ne kadar az yayın yaptığımı görürsünüz. O kadar uzun ve geç saatlere uzayan yayından sonra mecalim olmadı." 

Gürses ise konuyla ilgili olarak Salı günü açıklama yapacağını duyurdu.

(Medyaradar)