Hadi Özışık'ın 2 kanalla ilişkisi kesildi

Hadi Özışık'ın 2 kanalla ilişkisi kesildi

19 Mayıs 2021 Çarşamba  |   Günlük

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Sedat Peker'in, salı gecesi internethaber.com'un kurucusu Hadi Özışık'la yaptığı görüntülü konuşmayı paylaşması gündeme bomba gibi düşmüştü. Peker'le, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında görüşme yapan Özışık, salı gecesinden bu yana tepkilerin odağı haline geldi. 

Medyakoridoru'nun edindiği bilgiye göre; aynı zamanda tv100'de yayınlanan "Sağlı Sollu" programının yorumcularından olan Özışık'ın programla ilişiği kesildi. Bu gelişmenin ardından ayrıca, Özşık'ın Habertürk TV'deki yorumculuk görevi de sonlandırıldı.

Ortaya atılan iddialardan biri de Özışık'a polis koruması ve çakarlı araç tahsis edildiği yönünde. Bazı kanal çalışanları Özışık'ın pogramlara çakarlı araçla geldiğini ve uzun süredir bu aracı kullandığını ifade etti. Kaynakların verdiği bir diğer bilgi ise Özışık'ın kardeşi Süleyman Özışık'a da bu araçtan tahsis edildiği yönünde.

Özışık'tan yalanlama

Independent Türkçe'ye konuşan Özışık ise, haberin doğru olmadığını söyledi ve programa ara verdiğini belirtti. 

Özışık, "Hakkımda soruşturma başlatıldı. Kanalı arayıp soruşturmam sonuçlanana kadar programa ara vermek istediğimi söyledim" dedi.

(medyakoridoru.com)