Haber Global’de yönetim değişikliği

Haber Global’de yönetim değişikliği

24 Mayıs 2022 Salı  |   Günlük

Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından Türkiye'de kurulan haber kanalı Haber Global’de üst düzey değişiklik yaşandı. 

Medyaradar’ın özel haberine göre; bu sabah Bakü’den İstanbul’a gelen Haber Global’in sahibi Elnur Abdullayev, genel müdür Mammad Gulmammadov ile bir görüşme yaptı. 

Kanalın gidişatından memnun olmayan Abdullayev’in “Neredeyse 4 yıldır bu kanala milyonlarca dolar gömdük ama ne reyting ne reklam geri dönüşü ne de saygınlık olarak bir arpa boyu yol alabildik. Bana bu işin hesabını verin” dediği öğrenildi. 

Tansiyonu yüksek geçen görüşmede Mammad Gulmammadov da, son 1,5 yıldır kanalın genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Tuba Atav’ın istediklerini yerine getiremediğini iletti. 

Görüşmenin ardından Atav’ın görevden alınması kararlaştırılırken, göreve getirilecek yeni isim için iddiaya göre Ankara’dan bazı yetkililer ile temas kuruldu. 

Kanala, Külliye tarafından ‘Taha Dağlı’ ismi önerildi. Öneri sonrası harekete geçen patronlar jet bir karar ile Atav’ı görevden alıp, Dağlı’yı genel yayın yönetmeni olarak getirdi. 

Dağlı’ın adı daha önce de Olay TV Genel Yayın Yönetmenliği için gündeme gelmişti. Cavit Çağlar kanal yönetimine bu ismi önermiş, kanal yönetimi kabul etmeyince de kanalı kapatmıştı.

Resmi açıklamada Dağlı duyurulmadı

Kurumdan, çalışanlarına yapılan açıklamada birçok yeni atamaların yapıldığı duyurulurken, Tuba Atav’ın, genel yayın yönetmenliğinden, tüm Medya İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildiği belirtildi. 

Genel Müdür Mammad Gulmammadov ve İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Barış’ın imzasıyla yapılan açıklamada, Tuba Atav’dan boşalan genel yayın yönetmenliğine atanacak ismin yakın zamanda bilahare duyurulacağı ifade edildi. 

Haber Global’den çalışanlarına yapılan açıklama şöyle; 

“Haber Global markası ile geniş izleyici ve okuyucu kitlesine sahip olan Şirketimizin gelişen ve her geçen gün büyüyen kurumsal yapısına vizyon katmak ve gelişimi sürdürmek amacıyla gerçekleşen organizasyonel değişimi bildirmekten mutluluk duyarız. 

Bahse konu yeniden yapılanma kapsamında; 

Genel Yayın Yönetmeni Sayın Tuba Atav, Kanalımızda CEO ve Genel Müdürlük görevini yürüten Sayın Mammad Gulmammadov’a doğrudan raporlamak üzere terfien tüm Medya İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, 

Hukuk Direktörü Sayın Hüseyin Karataş, Hukuk ve Regülasyon İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, 

Haber Koordinatörü Sayın Serdar Akdoğar, terfien Haber Genel Koordinatörü olarak, 

Şef Haber Editörü Sayın Okan Çetin, terfien Haber Müdürü olarak, 

Haber Editörü Sayın Dora Mengüç, terfien Şef Haber Editörü olarak, 

Teknik Müdür Sayın Hakan Şen, Chief Technology Officer (CTO) olarak, 

Kreatif Direktör Sayın Gökhan Çetin, Chief Creative Officer (CCO) olarak atanmıştır. 

Bugüne kadar görevini başarıyla sürdüren ve tüm Medya İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak terfien atanan Sayın Tuba Atav’dan boşalacak Genel Yayın Yönetmenliği görevine atanacak isim yakın zamanda bilahare duyurulacaktır. 

Tüm Yöneticilerimizi yeni görevlerinden ötürü tebrik eder, üstün başarılar dileriz.

(Medyaradar)