'Gerçekler evrenin hafızasındadır'

'Gerçekler evrenin hafızasındadır'

8 Aralık 2020 Salı  |   Günlük

Yazar Mehmet Mollaosmanoğlu’nun kaleme aldığı, Baykal Gölü’nden Moğolistan’a giden trende dört kişinin hikayesini anlatan “Kaderler Tableti Atakurt”  kitabı, The Roman Yayınları etiketiyle okuyucuyu heyecan dolu bir gerilime sürüklüyor.  

Fantastik gerilim türünde birçok kitap kaleme alan yazar, “Kaderler Tableti Atakurt” ile gerilim severlere yine sürükleyici ve merak dolu anlar yaşatıyor. Ktabın konusu, Baykal Gölü’nden Moğolistan’a giden trende dört kişi… Türk Mimar Engin Hakkızade… Uygur Özerk Bölgesi’nden bir gerilla, Tamir Tumurbaatar… Saha Türkü yaşlı ve mecalsiz Ayçiçek Kadın, bir de yanındaki kimsesiz çocuk Yakıp... 

Engin, Moğolistan topraklarında Ergenekon’u arıyor; Tamir, Uygurların lideri olabilmek için entrika peşinde; Ayçiçek Kadın, çok hasta ve ölmek için yurduna geri dönüyor; Yakıp, Ayçiçek Kadın’ın ölümüyle bir başına kalacağı korkusuyla mahzun ve ürkek. Trendeki dört kişinin bir arada olması asla tesadüf değil, keza üç bin yılda bir açan udumbara çiçekleri göründü, Engin’in Göktürk konçuyu (prensesi) Aybarçın’ın emanetlerine ulaşmasına çok az kaldı, kehanet gerçekleşmek üzere. 

Yazar hakkında 

Alanya doğumlu yazar inşaat mühendisidir. İlk romanı Ataerkil’in 2007’de basılmasının ardından bugüne kadar toplam on bir eseri yayımlanmıştır. Hâlâ Alanya’da mesleğine devam etmekte aynı zamanda gerilim-kurgu dalında romanlar yazmaktadır.

(Basın bülteninden)