Gazetecilerin Twitter polemiği

Gazetecilerin Twitter polemiği

17 Haziran 2020 Çarşamba  |   Günlük

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in HDP'lilerin ana akım medyaya çağrılmamasıyla ilgili videosu, gazeteci, eski HDP Milletvekili Ahmet Şık'ın tepkisini çekti ve ikili arasında sosyal medyada polemik yaşandı.

Özdemir, HDP'lilerin programlara çağrılmamasını eleştirirken görüşmek istedikleri partililerden "Meşgulüz" yanıtı aldıklarını belirterek, "HDP’ye uygulanan medya ambargosunu delelim dedik... Sonuç şaşırtıcı oldu..." dedi. 

Şık ise bu paylaşıma Twitter hesabında, "Ana akım medya artıklarının kahkahasında kendini ele veren şu sinsilik Türkiye’deki medya düzeninin özeti" sözleriyle tepki gösterdi.

İkili arasındaki atışma daha sonra şöyle devam etti:

Özdemir: Ah canım ya HDP’den seçil, istifa et ve hala duyar kas... Zor işin tabii... ( Buradan ekmek çıkmaz ama artık sana. ) Bence yeni mağduriyetler bulmalısın kendine... 

Şık: Soytarılığı da sinsiliğiyle yarışıyor ama yine de malum saraya, diğer soytarıların yanına kabul edilemiyor.

Özdemir: HDP’den milletvekili seçilmiş, HDP’den istifa etmiş, utanmadan hesabına ‘İstanbul Millevekili’ yazmış. Girseydin bakalım seçime bağımsız ne oluyordu... Madem bu kadar şahsiyetliydin neden vekilliği bırakamadın! Bunu hala savunan HDP’lilere de Allah akıl fikir versin!