Gazeteci Taner Atilla hayatını kaybetti

Gazeteci Taner Atilla hayatını kaybetti

22 Mart 2022 Salı  |   Günlük

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Taner Atilla 22 Mart 2022 Salı günü İstanbul’da vefat etti.

TGC Yönetim Kurulu Atilla’nın ölümünün ardından yayınladığı mesajda, "Değerli meslektaşımız Taner Atilla’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Taner Atilla’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz” dedi. 

Taner Atilla’nın cenazesi 23 Mart 2022 Çarşamba günü öğle namazının ardından Kumburgaz Sahil Camisi’nden alınarak Kumburgaz Merkez Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Kimdir? 

1942 yılında Kayseri’de doğdu. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Mesleğe 1959 yılında foto muhabiri olarak Ankara Zafer gazetesinde başladı. Zafer, Ulus, Hayat ve Ses mecmuaları, Dünya, Tercüman, Hürriyet, Hürriyet Haber Ajansı, Milliyet, Milliyet Haber Ajansı ve Yeniçağ gazetesinin de içinde yer aldığı A Yayıncılık A.Ş.’de çalıştı. Bu medya kuruluşlarında muhabirlikten genel müdürlüğe kadar görev yaptı. Çeşitli mesleki ödülleri bulunuyor. “Güneydoğu Olayları ve Gerçekler” ile “Fotoğraf Sanatı” kitapları yayınlandı. Sürekli Basın Kartı sahibi Taner Atilla evli, dört çocuk babasıydı.

(TGC)