Gazeteci Sefa Özkaya hayatını kaybetti

Gazeteci Sefa Özkaya hayatını kaybetti

24 Kasım 2021 Çarşamba  |   Günlük

Haziran 2016'da 19 yıl süreyle emek verdiği Hürriyet gazetesine veda eden başarılı foto muhabiri Sefa Özkaya’dan üzücü haber geldi. 29 yıl muhabir olarak çalıştıktan sonra 5 yıl önce emekli olup Dikili'ye yerleşen Özkaya, kansere yenik düştü. 

Sefa Özkaya, İzmir Egepol Hastanesi'nde pankreas kanserinden dolayı bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. Özkaya'nın vefat haberi medya dünyasında üzüntüyle karşılandı. 

Gazeteci Özgür Hasan Altuncu sosyal medya üzerinden haberi "Ah güzel abim. Çok üzgünüz çok. Birlikte uzun mesailer yaptık. Kenan Evren’den bu yana tüm cumhurbaşkanlarını takip etmiş tek isimdin. Düne kadar sahada koşturan örnek bir gazeteciydin. Hatıraların bizimle yaşayacak. Mekanın cennet olsun" sözleriyle duyurdu. 

Sefa Özkaya’nın vefat haberinin ardından Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü Celal Korkut duygusal bir paylaşımda bulundu ve “Kalbi sevgi dolu, harika bir dostu kaybettik. Mekanın cennet olsun Sefa…” dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yayınladığı mesajda, “Değerli meslektaşımız Sefa Özkaya’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Özkaya’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.” 

Sefa Özkaya 1966 yılında Bilecik’te doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu bitirdi. Mesleğe 1988’de Millet gazetesinde başladı. Uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Anadolu Ajansı ve Doğuş Ekonomi Dergisi’nin ardından Hürriyet gazetesinde mesleği sürdürdü. Sürekli basın kartı taşıyordu. 
 

(Medyaradar, TGC)