Gazeteci Mehtap Belen hayatını kaybetti

Gazeteci Mehtap Belen hayatını kaybetti

8 Temmuz 2022 Cuma  |   Günlük

ANKA Haber Ajansı TBMM Muhabiri Mehtap Belen Cuma günü sabaha karşı kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Belen bugün Ankara Karşıyaka Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. 

Belen’in cenaze törenine ailesi, yakınları, arkadaşları, ANKA Haber Ajansı çalışanları, gazeteci meslek örgütleri temsilcileri ve meslektaşları katıldı. 

Çok sayıda siyasi parti temsilcisi, milletvekilleri, meslek örgütü temsilcileri Belen’in ailesi ve ANKA Haber Ajansı’na başsağlığı dileklerini iletti. 

ANKA Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Göksel Bozkurt, yayımladığı taziye mesajında şunları söyledi:

"ANKA ailesi olarak acımız büyük. Sevgili çalışma arkadaşımız, meslektaşımız Mehtap Belen 1990'lı yılların başında, öğrencilik yıllarında ANKA'da mesleğe ilk adımını atmıştı. Sevgili Mehtap, 2019'da yeniden yuvaya dönmüş ve ANKA'da büyük bir gururla parlamento muhabirliği görevini üstlenmişti. Mesleğin onurlu, dik duran, kıymetli bir kalemiydi. Çok önemli haberlere imza attı, mesleki ilkelerin arkasında dimdik durdu. Üzüntümüz tarif edilemez. Onu çok arayacağız... ANKA adına ailesine, meslektaşlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum... Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın..." dedi. 

Kimdir?  

14 Ekim 1970 Ankara doğumlu olan Belen, 1991’de Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Henüz öğrenci iken ANKA Haber Ajansı’nda mesleğe ilk adımını atan Mehtap Belen, Star TV, TV 8, Kanal A, Beyaz TV, TGRT,  TRT, Flaş TV’de çeşitli programlar hazırladı, çok sayıda habere imza attı. Medyanın getirildiği nokta nedeniyle zaman zaman işsiz kalan ama hiçbir zaman güce boyun eğmeyen, dik duruşunu hiç kaybetmeyen Belen bir süre parlamentoda milletvekili danışmanlığı da yaptı. 

Mehtap son olarak 2019’da yeniden mesleğe ilk başladığı ANKA Haber Ajansı’na döndü. Belen, ANKA’da parlamento muhabiri olarak görev yapıyordu.

(Medyaradar)