Gazeteci Batuhan Yaşar hayatını kaybetti

Gazeteci Batuhan Yaşar hayatını kaybetti

6 Mart 2022 Pazar  |   Günlük

Türkiye gazetesi yazarı ve İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar hayatını kaybetti. Cıva zehirlenmesi nedeniyle 4 kez ameliyat geçiren ve Eylül 2021’de ameliyata alınmak üzere yatırıldığı hastanede enfeksiyon kaptıktan sonra yoğun bakıma kaldırılan Yaşar 52 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Yaşar’ın vefat haberi sonrası Türkiye Gazetesi Yayın Koordinatörü Yücel Koç sosyal medya hesabından baş sağlığı mesajı yayınladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından baş sağlığı diledi.

Yaşar'ı zehirleyen cıvanın solunması kimyasal akciğer yangısına, doku yıkımına yol açan bronşit oluşumuna neden oluyor ve etkilenim sürerse ölümle sonuçlanıyor.

Kimdir?

1970 Yılında Afyon’un Emirdağ ilçesinde doğdu. Yüksek öğretimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1988 yılında Türkiye gazetesinde başladı. 

1994 yılına kadar sırasıyla Sağlık, Polis-Adliye, ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. Aynı yıl Londra’da gitti ve 1998 yıllına kadar University of Westminster’de dil ve ekonomi eğitimi aldı. Aynı yıllarda TGRT ve Türkiye gazetesinin Londra muhabiri olarak görev yaptı. 

1998 yılında Ankara’ya döndü ve TGRT’de Diplomasi ve Savunma muhabiri olarak çalıştı. 2000'de TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı yıldan itibaren Neler Oluyor programını hazırlayıp sunmaya başladı. 

2006 yılında kısa bir süre Fox TV Ankara Temsilciliği görevini yaptı. 2007'de İHA Ankara Temsilciliği, 2011 yılında da TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi. 

2015’ten beri Türkiye gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu.

(Medyaradar)