Gazeteci Ali Ekber Ertürk hayatını kaybetti

Gazeteci Ali Ekber Ertürk hayatını kaybetti

23 Mayıs 2022 Pazartesi  |   Günlük

Uzun süredir kanserle mücadele eden gazeteci Ali Ekber Ertürk (54) hayatını kaybetti. Sözcü gazetesinin Ankara muhabiri olan Ertürk’ün hayatını kaybettiğini gazeteci Özlem Akarsu Çelik sosyal medya hesabından duyurdu. 

Çelik, “Uzun süredir kanserle mücadele eden arkadaşımız Ali Ekber Ertürk’ü kaybettik. Hep yanında olan eşi, ailesi, dostları, sağlık çalışanları sağ olsunlar. Ali Ekber renkli bir insandı ama onu sadece ‘gazeteci’ olarak tarif etmek yeterliydi. Huzur içinde uyu değerli meslektaşım” dedi. 

Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin de (ÇGD) Ertürk'ün yaşamını yitirmesinin ardından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Ankara'nın deneyimli muhabiri, Derneğimizin Yılın Başarılı Gazeteciler Ödüllerine 2 kez layık görülen gazeteci Ali Ekber Ertürk,uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. Kendisini, mesleğimize ve örgütlü mücadeleye verdiği katkılarla anımsayacağız, ışıklar içinde olsun" denildi.

Ertürk, 2019-2020 ÇGD Yılın Başarılı Gazeteciler Ödül Töreni'nde, “Bu kürsüden korkusuzca haykırıyoruz ki ey zalimler sizlerden korkan sizlerden beter olsun, yaşasın cesaret ve cesur medya, yaşasın demokratik laik cumhuriyet, yaşasın özgürlük ve barış..." demişti. 

(BirGün, T24)