Futbolda 'nefret suçu'

Futbolda 'nefret suçu'

3 Mayıs 2021 Pazartesi  |   Mentor

Mentor

Sezonun son bulmasına artık 3 hafta kaldı, büyük olasılık Fenerbahçe ligi ikinci veya üçüncü bitirecek... 

Umurumda değil, ne Şampiyonlar Ligi ödül parası Beşiktaş’ı kurtarır ne de Galatasaray’ın içine düştüğü durumdan çıkacak bir planı var. Hiçbir sportif başarı bu iki kulübü içine düştükleri sıkıntıdan kurtarmaz. 

Zaten ülke sıralaması, Chelsea’nin Şampiyonlar Ligini kazanma olasılığı nedeniyle şampiyonumuzun ŞL’ye doğrudan gitmesi konusu belirsiz. Gitse bile UEFA mali kriterler nedeniyle ödül parasının büyük kısmını kaybetmesi büyük olasılık. 

Ayrıca ülke puanının hızla gerilemesi ve ŞL statüsünün değişecek olması nedeniyle artık ödül parası sayesinde mali dengeleri değiştirmek imkansız. 

Ali Koç’u başarısız buluyorum ama Altay, Atilla, Pelkas, Osayi gibi oyuncuları bulan bir sistemi olduğu da açık, kadro genç ve satış değeri var, rakipleri ise ya kiralık ya da yaşlı. 

Ama yazının konusu bu değil, yazının asıl konusu "Fenerasyon" ve "Rıdvan Dilmen Sezonu" yalancıları. 

Şimdi ben buradan "Bunu yapan adamlar uluslararası bahis çetesinin adamıdır, insanları yanlış yönlendirip suç üzerinden para kazanıyorlar" desem ve bunu her gün tekrarlasam, her yıl "Fenerasyon" yalanını uyduranların yaptığından farkı olur mu? 

Yalan ve iftira basın özgürlüğü değildir, medya bilgi ve belgeye dayanmayan iftiraları kullanmaya başlarsa bu Cem Uzan’ın Star’ı gibi medya değil mafya tetikçiliği olur. 

Nefret suçu TCK 122’ye göre suçtur. 

Yıllardır "Fenerbahçe şampiyon yapılacak", "Fenerasyon",  "Zorlu" gibi yalanlarla Fenerbahçe ve Fenerbahçelilere karşı toplumda ötekileştirme ve nefret duygusu yaratan ve bunu yıllardır devam ettiren bu insanların organize ve sistematik şekilde nefret suçu işledikleri açıktır. 

Ben buradan Hıncal Uluç, İbrahim Seten, Gökhan Dinç, Haluk Yürekli ve Erman Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. 

Sezon başından beri söyledikleri her şeyin yalan ve algı olduğu, Fenerbahçe camiası hakkında bile isteye nefret suçu işledikleri açıktır. Ayrıca nefret suçu takibi şikayete bağlı suç da değildir. 

Sadece adalete bağlı bir savcı arıyorum, hepsi o kadar...

Etiketler:  Futbol