'Futbol imamı'

'Futbol imamı'

4 Şubat 2021 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Yandaşı ayrı, muhalifi ayrı, spor medyası ayrı utanç kaynağı; medya deyişim de lafın gelişi, gerçekte hiçbiri gazeteci değil tamamen maaşlı memurlar. 

Tamam anlıyorum, bu ülkede ortam gazetecilik yapmaya uygun değil ekmek parası ama bu kadar bayağılaşmanın, bu kadar ucuzlamanın holiganlaşmanın, terbiyesizleşmenin açıklaması olabileceğini de sanmıyorum. 

Ülkede medya öyle bir hale gelmiş ki "X gazeteyi okudum", "Y televizyonunu seyrettim" dediğinde insanlar seni doğrudan eğitimsiz ve cahil olarak niteliyor. 

Acı olan şu ki bu ülke Çetin Emeç, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Hasan Tahsin gibi gazetecileri yetiştirmişken tamamen menfaate odaklanmış çıkar elde etmek için gayri ahlaki yollar da dahil hiçbir şeyden kaçınmayan bir grup insana kalmış ortalık. 

Ne yazacağımı, ne söyleyeceğimi bilmiyorum sadece böyle bir medyaya sahip olan bir ülkenin vatandaşı olmaktan utanıyorum çünkü herhangi bir konuda bu kadar ucuzlamak sağlam bir altyapımız olmadığını gösteriyor.  

Kentleşiyoruz derken köylülüğümüzü kaybettiğimiz, üstüne 1980 darbesinin yok ettiği öz kültürümüzün varoşlaşmasının ürünleri bunlar. Fırsatçı, çıkarcı, ilkesiz, bayağı ve güce tapan. Sanattan, nezaketten, saygıdan, şiirden, şairden, tiyatrodan anlamaz ama kıç cebinde 4 telefon taşır. Hayvan sevmez, doğaya düşmandır, imece bilmez, yardımlaşmaz, paylaşmaz ama cehaleti ile övünür. 

İşte medya da bunlara kaldı. Utanıyorum, üzülüyorum ama umutsuz değilim bu ülkede kesinlikle iyi insanlar var ve medya bu ülkenin en kötü yanını temsil ediyor. 

Yalan, propaganda, manipülasyon, kayırma, kalemini kullanıp çıkar sağlama, tetikçilik, daha ne diyeyim ya... 

Örnek verip utancımı sona erdireceğim. 

Bir fularlı Goebbels var, 50 yılı aşkın kariyerini Fenerbahçe şampiyon yapılacak yalanı üzerine kurmuş. Defalarca yanılmış, utanmamış, aynı yalanı tekrarlıyor çünkü söylediği yalan değil manipülasyon. Amacı futbolu yöneten insanların Fenerbahçe'ye her türlü zulmü yaptığını bildiği halde çalınacak şampiyonluğa şimdiden kamuoyunu hazırlamak veya eğer objektifseniz "Fenerbahçe şampiyon olmaz" deyip futbolu yönetenleri etkileyip Fenerbahçe'den bir şampiyonluk daha çalmak. 

Düşünün Denizli maçı için aynı adam, "Bitmiş, ayarlanmış!" dedi, sonra çantalar, sonra hakemler, sonra federasyon. Sonuç malum: Şampiyonluğu çalınan biz zalim olduk! 

Aynı yalan, aynı şey değişmeyen tek şey Fenerbahçe'ye karşı organize bir suç örgütü olduğu ve bunu çıkar amaçlı her yıl tekrar ettikleridir. 

Bir insanın 50 yıl aynı yalanı tekrar etmesi için aptal olması gerekir, aptal olmadığını bildiğimize göre organize bir kötülükle karşı karşıya olduğumuz kesin. 

Bir de bunun ailesine damat olan "çete üyesi" var, bir insanın, gazeteci olduğunu iddia eden bir insanın her söylediği Fenerbahçe aleyhine mi olur yahu mümkün deği,l belli ki ücreti karşılığı tetikçilik yapıyor. 

Bitmedi...

Bu çirkin ve kara medyanın yarattığı Fenerbahçeli görünümlü şebekler var. Bu adamları Fenerbahçe konuşurken gördüğümde ben Fenerbahçeli olmaktan utanıyorum. Kimi 3 Temmuz'da Fetö yalamalığı yapmış, kimi bazı yöneticilerin otelinde tabak sıyırmış ama ortak özellikleri Fenerbahçe markasına yakışmayan bayağı, ucuz, seviyesiz adamlar olmaları ,işlevleri ise medyada işlenen seri Fenerbahçe cinayetlerine kılıf olmak ve Fenerbahçe'yi medyadaki çete örgütlenmesinin içinde göstermek. Bu zavallı adamlara itibar eden Fenerbahçelileri görünce Fenerbahçe'ye inancım da sarsılıyor. 

Ama biz Fenerbahçeliyiz, en kötüsünü gördük, ağababaları Fetö'yü kendi sümüğünde boğduk artık uyanık ve her şeyin farkındayız. 

Ne Fetö yanlamalarına ne de ondan korkup kupa iade etmek için taban yağlayanlara pabuç bırakırız. 

Siz gidin futbol imamınız gelsin...

Etiketler:  Futbol