F.Gülen röportajının 2.bölümü: Ben de mağdurum!

F.Gülen röportajının 2.bölümü: Ben de mağdurum!

18 Mart 2014 Salı  |   Günlük

Zaman Gazetesi, Fethullah Gülen'le röportajının ikinci bölümünü, "Allah sorar bunu"manşetiyle duyurdu. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın, "Özellikle bir kısım medyada 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının Camia tarafından yapıldığı iddiaları yer aldı. Sürecin şu an vardığı nokta ile ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyim" sorusu üzerine Gülen, "Defalarca tekzip, tavzih, tashih göndermemize rağmen birileri ısrarla Camia'yı suçluyor...Geçenlerde bir köşe yazarı zannediyorum Yavuz Semerci Bey "Bu insanlara bir gün madalya takılacak." diyordu. Ne var ki 17 Aralık soruşturmasını yürüten; hatta o soruşturma ile hiç alakası olmayan binlerce insan sürüldü, kıyıma tabi tutuldu"yanıtını verdi.

Gülen, "ünlü beddua" konusuyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"!srarla yanlış anlamayı devam ettirdiler. Komplolara vehimlere dayalı bu iftiraları seslendirenlerin, gazetelerine sayfa sayfa taşıyanların bu duama "amin" diyebilmelerini beklerdim. Diyemediler. Bilakis istismar ettiler. Yine aynı noktadayım. Eğer biz çeteysek örgütsek Allah bizim belamızı versin, eğer 'paralel' devletsek bizim belamızı versin, değilse bunları bu masum cemaate isnad edenlerin belasını versin! Bu duaya "amin" diyecek vicdanî rahatlığı olmayanlar akıbetinden endişe etmeli."

Dershane konusunda da açıklamalarda bulunan Gülen, "Ortaya çok sayıda ses kayıtları çıktı. Özellikle bazı kesimler, kayıtlardan dolayı "Cemaat"i suçluyor" sorusu üzerine, "Ben de, arkadaşlarım da dinleme mağduruyuz. Öteden beri bir kara propaganda ile hakkımızda imaj çalışması yapılıyor" dedi.

Röportaj yarın da devam edecek.

 

18.3.2014

 

Etiketler:  Eleştiri Medya