Fenerbahçe'nin yobazları

Fenerbahçe'nin yobazları

3 Şubat 2020 Pazartesi  |   Mentor

Cumartesi akşamı sahada kazanan Fenerbahçe, saha dışında Trabzon milliyetçiliğinin motive ettiği siyaset ve devlet tarafından saha dışında yenildi, bir golü 2 penaltısı yok sayıldı. 10 tane de atsa yok sayılacaktı çünkü sonuç saha dışında belirlenmişti. 

Ben AKP seçmeni değilim, ideoloji sahibi de değilim çünkü ideolojiler insanı köleleştirir, özgür iradeyi yok eder, eninde sonunda faşizme götürür. Bunu defalarca yazdım ama ideolojik yobazlara anlatmak için defalarca yazmam gerekiyor. 

Uzun süredir iktidarın Trabzon lobisinin oyuncağı olup sistemli Fenerbahçe düşmanlığı yapması nedeniyle de AKP’ye oy vermeyeceğim ama Trabzon milliyetçiliği yapan Trabzon forması dağıtan, halkın parasını Trabzon stadında fahiş fiyatlı loca almak için harcayan Ekrem İmamoğlu ve CHP’ye de oy vermeyeceğim. 

Fenerbahçeli'yim ve oyumun rengini Fenerbahçe’ye göre belirleyeceğim. 

Ancak Cumartesi akşamı kendi yaşam biçimlerini dünyanın tek yaşam biçimi olarak gören ve Fenerbahçe’yi de illa CHP’li yapmayı kafaya koymuş ama kendileri Fenerbahçe’ye "şikeci" diyen belediye başkanı seçen Kadıköylü beyaz Fenerbahçeliler başlamışlar Fenerbahçe’yi ideolojik aygıt yapma çabalarına. 

Gelin eğri oturalım doğru konuşalım, bir spor kulübü devleti yöneten iktidarla baş edemez, Fenerbahçe büyüklüğü başka büyüklüktür falan da hayal satmaktır. 

Bu hayallerin parayı bulmuş ama kompleksli müteahhitlerin toplumsal kabul aracı haline getirdikleri Fenerbahçe’yi soktukları biçim dışında anlamı ve gerçek yaşamda karşılığı yoktur. 

Bu AKP veya CHP olayı değil, bu Fenerbahçe olayı, devleti yenemezsin. Karşındaki cephenin haksızlıklarını anlatmak için müttefiklere ihtiyacın var bu müttefikler de AKP’li Fenerbahçelilerdir, en başta da Cumhurbaşkanı. 

Bir insanın kafası nasıl olur da bunu anlamayacak kadar kalın olur ya ideolojik yobazdır ya da art niyetlidir?

Sayın Cumhurbaşkanımız Fenerbahçe’den korktuğu için divana gelmemiştir Fenerbahçe’ye karşı AKP tarafından yapılan tüm yanlışlarda sorumluluğu da olsa içinde Fenerbahçe sevgisi olduğu açıktır, bunu kulüp için sonuca dönüştürmek Fenerbahçe’nin işidir. 

Ama Kadıköylü beyaz Fenerbahçelilere anlatamazsın, aslında onlara kalsa Fenerbahçe’yi 5.000 kişilik bir elit kulübü yaparlar, taraftar falan bunlar zavallı avamdır onlara göre. Ne gerek vardır ki taraftara, onlar parayı versinler ve sadece biat etsinler. 

Fenerbahçe Kadıköy değildir, İstanbul değildir, Fenerbahçe halktır.