F. Öztürk: CNN Türk'ün 'joker' muhabiri

F. Öztürk: CNN Türk'ün 'joker' muhabiri

10 Ekim 2020 Cumartesi  |   iyi

CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk, Şırnak'ta Cudi Dağı'nda, Jandarma Komandoların yürüttüğü Yıldırım Operasyonu'nu takip etti. Gece boyunca askerlerle operasyonu izleyen Öztürk, Mehmetçik'in iki bin metre yüksekte Cudi'nin zirvesinde terörle nasıl mücadele ettiğini ve bir günlerinin nasıl geçtiğini görüntüledi. 

Medyaradar'ın haberine göre, CNN Türk muhabiri Öztürk, Cudi Dağı'nda teröristlerin sığındığı mağaraya çıkarken zorlandı, baygınlık geçirdi. Öztürk, "O komandoların ne mücadele verdiğini daha iyi anladık, o dağlara tırmanırken ben ayakta durmakta zorluk çektim" ifadeleriyle ne kadar zorlandığını anlattı.

Medya Günlüğü'nde Öztürk'le ilgili olarak daha önce "CNN Türk'ün 'joker' muhabiri" başlığıyla şu haber yayınlanmıştı:

Türkiye'de tersi düşünülse de, tartışılmaz bir gerçek var: Gazeteciliğin özü muhabirliktir.

Televizyonda program yapmak ya da gazetede köşe yazmak pek çok gazetecinin, özellikle mesleğe yeni başlayanların düşlerini süslüyor. Oysa gerçek gazetecilik masa başında değil, sahada yani sokakta yapılıyor. Gazeteci sokağa çıktığı zaman, meydana gelen olaya en çabuk ulaştığı zaman, olayın kahramanları ya da görgü tanıklarıyla yüz yüze konuştuğu zaman gerçeğe mümkün olduğu kadar  yaklaşabiliyor. Sahada yapılan gazetecilik masa başında yapılan gazetecilikten hem çok farklı hem de çok keyifli.

İşte son zamanlarda medyada dikkat çeken bir muhabir var: Fulya Öztürk.

CNN Türk'ün muhabiri olan Öztürk adeta "joker" gibi...

Kar yağdığında, İstanbul sele teslim olduğunda, grev nedeniyle çöp dağları oluştuğunda, dün olduğu gibi dolu yağdığında ya da bir sergi açılışında yani aklınıza gelen her haberde, her canlı yayında o var. Üstelik çoğu zaman günde bir kaç habere birden koşuyor genç muhabir.

Mesleğinden keyif alan, zor haberlere gitmekten çekinmeyen, önemli önemsiz ayrımı yapmayan Öztürk hem muhabirliğin ölmediğini kanıtlıyor hem de kendisinden genç gazetecilere örnek oluyor ve övgüyü hak ediyor.