'En yakışıklı Rus benim!'

'En yakışıklı Rus benim!'

3 Nisan 2021 Cumartesi  |   Günlük

Rusya'da yapılan bir ankette Devlet Başkanı Vladimir Putin ülkenin "en yakışıklı erkeği" hem seçildi hem de seçilemedi!..

İlginç sonuç iş arama sitesi superjob.ru'nun cuma günü açıkladığı anketle ortaya çıktı. Buna göre, ankete katılan erkeklerin yüzde 18'i, kadınların ise yüzde 17'si Rusya'nın en yakışıklı erkeği olarak Putin'i gösterdi.

Peki, bu sonuca rağmen Putin neden seçilemedi?

Çünkü ankete katılanlar erkeklerin yüzde 19'u en yakışıklı erkek olarak kendilerini gösterdi; yani "en yakışıklı benim" diyenlerin oranı Putin'in aldığı oyu bir puan geçti. Kadınların yüzde 18'i ise ülkede yakışıklı erkek bulunmadığı yolunda görüş bildirdi.

"Gerçek kişiler" listesinde Putin çift haneli oy alan tek isim oldu. Oyuncular Dmitriy Nagiyev, Danila Kozlovskiy ve Konstantin Habenskiy ise yüzde 2-3 civarında oy alabildi.

Superjob.ru, 300'den fazla şehirde bin erkek ve bin kadın arasında yapılan anketin sonucunu, "Ruslar Vladimir Putin'i hâlâ ülkedeki en çekici ünlü erkek görüyor. Ne aktörler ne atletler ne de diğer politikacılar onuna yarışabiliyor" diye duyurdu. Aynı site tarafından geçen yıl yapılan anketle kıyaslandığında Putin'in oyu bir puan geriledi.

Not: Fotoğraf temsilidir.

İlgili yazı: https://medyagunlugu.com/haber/dogustan-gelmeyen-bir-karizma-45516

Etiketler:  Rusya